Volíme nových zástupcov do Národnej rady

Ilustračné foto: TASR
V ére samostatného Slovenska ide o deviate parlamentné voľby v poradí. V meste Ružomberok otvorili 24 volebných miestností.

Aj v meste Ružomberok sa v sobotu 30. septembra uskutočňujú voľby do Národnej rady SR. O 7.00 h sa otvorili všetky volebné miestnosti, ktoré budú voličom k dispozícii až do 22.00 hod. „Počet oprávnených voličov je 22 146, o voľbu zo zahraničia požiadalo 413 ľudí s trvalým pobytom v Ružomberku,“ uviedol hovorca primátora mesta Vladimír Miškovčík.

V meste môžu občania starší ako 18 rokov uplatniť svoje právo voliť v 24 volebných okrskoch a v rovnakom počte volebných miestností. Ich zoznam a rozdelenie podľa jednotlivých ulíc nájdete TU. „Ide ale o miesta, na ktoré sú Ružomberčania zvyknutí a poznajú ich z iných volieb,“ doplnil hovorca na profile mesta na sociálnej sieti.

V roku 2020, kedy sa konali minulé parlamentné voľby, dosiahla volebná účasť v Ružomberku 67,8 percent, voliť prišlo celkom 15 636 ľudí. Mesto vtedy o dve percentá prekonalo celoslovenský priemer, keď na Slovensku volilo dovedna 65,8 % ľudí.

Priebeh volieb v Žilinskom kraji je pokojný

Priebeh volieb do Národnej rady (NR) SR v Žilinskom kraji je zatiaľ pokojný a bez narušenia verejného poriadku. Pre TASR to v sobotu (30. 9.) napoludnie potvrdila žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Slováci si v sobotu volia nových poslancov do NR SR. V ére samostatného Slovenska ide o deviate parlamentné voľby v poradí. Volebné miestnosti budú otvorené do 22.00 h. V siedmich volebných obvodoch v Žilinskom kraji môžu voliči hlasovať v celkovo 714 okrskoch.

V predčasných parlamentných voľbách si vyberáme z 24 registrovaných politických strán a hnutí a jednej koalície. O dôveru voličov sa uchádza celkom 2 722 kandidátok a kandidátov do NR SR. Bližšie informácie TU.

Všetky dôležité informácie voľbách nájdete TU.

Zdroj: FB mesta Ružomberok, Teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.