Výberové konanie na riaditeľa Liptovského múzea vyhral M. Hromada

Martin Hromada (vpravo) pri odhalení pamätnej tabule k 100. výročiu založenia Liptovského múzea v Ružomberku, archívna snímka. Foto: Patrícia Kurpašová
Hromadu by mali do funkcie riaditeľa múzea vymenovať k 1. januáru 2024 na funkčné obdobie piatich rokov. O návrhu na jeho vymenovanie budú krajskí poslanci rokovať v pondelok (27. 11.).

Výberové konanie na pozíciu nového riaditeľa Liptovského múzea vyhral Martin Hromada. Vyplýva to zo zverejnených materiálov na najbližšie rokovanie Zastupiteľstva Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK).

Hromadu by mali do funkcie riaditeľa múzea vymenovať k 1. januáru 2024 na funkčné obdobie piatich rokov. O návrhu na jeho vymenovanie budú krajskí poslanci rokovať v pondelok (27. 11.). na zasadnutí Zastupiteľstva ŽSK.

V dôvodovej správe sa uvádza, že Hromada získal vo výberovom konaní najvyšší počet bodov od výberovej komisie. Od roku 2018 pôsobil na poste riaditeľa odboru kultúry Úradu ŽSK. Vybrali ho spomedzi piatich uchádzačov.

Povereným riaditeľom Liptovského múzea je momentálne historik Rastislav Molda. Inštitúciu vedie od apríla tohto roka po tom, ako skončil vo funkcii jeho dovtedajší šéf Michal Kovačic. Kovačica odvolali krajskí poslanci na návrh predsedníčky ŽSK Eriky Jurinovej. Dôvodom bolo porušenie etického kódexu zamestnanca ŽSK.

KAUZA: Riaditeľa Liptovského múzea odvolali po škandále s dlhmi jeho firmy

Zdroj: ŽSK, teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.