Výborná sezóna odmenená novou zmluvou. Pilier zadných radov predĺžil svoje pôsobenie v Ružomberku

Stopér Matúš Malý bude naďalej súčasťou Ružomberka. Foto: MFK Ružomberok
Dvadsaťdvaročný obranca Matúš Malý podpísal v MFK Ružomberok nový kontrakt.

Rodák z Dunajskej Stredy začínal s futbalom v rodnom meste. Zo Žitného ostrova následne zamieril na hosťovanie do Senice. V lete 2022 prišiel Matúš Malý na Liptov ako voľný hráč.

V premiérovej sezóne pod Čebraťom nastúpil na 23 ligových zápasov, pričom ďalšie tri vystúpenia pridal v pohároch. V ostatnom ročníku si pripísal 31 štartov v Niké lige, s bilanciou dva góly a jedna asistencia. Okrem toho naskočil aj do štyroch stretnutí Slovnaft Cupu.

Prvý „trefu“ v oranžovom drese zaznamenal Matúš Malý v poslednom jesennom kole v Košiciach pri remíze 2:2. Druhýkrát sa presadil v nadstavbe, keď vďaka jeho gólu z nadstaveného času vyhrala „Ruža“ nad Spartakom Trnava 2:1. Matúš Malý podpísal nový kontrakt v Ružomberku do mája 2026.

„Teší ma, že mi klub ponúkol predĺženie doterajšej zmluvy o ďalší rok. Beriem to ako dôveru a aj v novej sezóne sa budem snažiť za to odvďačiť čo najlepšími výkonmi. Dúfam, že všetko pôjde tak, ako plánujem. V Ružomberku som spokojný, mám za sebou najlepšiu sezónu v mojej kariére. Keby aj prišla nejaká ponuka, výhodná pre obe strany, tak by sme si na to sadli a pouvažovali, uviedol pre TASR Matúš Malý.

Prvá letná posila. Pod Čebrať prichádza skúsený český hráč, s futbalom začínal v Sparte Praha

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.