Vydarená rodinná nedeľa

V Zemianskej doline za Lúčnym hríbom v Liptovskej Štiavnici sa v nedeľu 5. júna uskutočnil 39. ročník podujatia Bicykluje celá rodina. Pripravili ho členovia Klubu nadšencov amatérskej cyklistiky z Likavky pri príležitosti Medzinárodného dňa detí.

„Počet pretekárov bol rekordný. Prišlo ich až 127 z okresov Ružomberok a Dolný Kubín,“ povedal predseda klubu Róbert Fajta pre RK Magazín. Účastníci súťažili a zabávali sa na prekážkovej dráhe na bicykli, v behu vo vreci, triafaní lopty do panáka. Vyskúšať si mohli aj prechod cez tunel, meranie rozpätia rúk na bocianovi či hod lopty do vedra.

Všetci dostali sladkú odmenu v podobe čokoládovej medaily. Za nazbierané body v rôznych disciplínach mohli získať hračku alebo knižku. Deti sa tiež vyšantili na nafukovacom skákacom hrade. Nechýbalo maľovanie na tvár a občerstvenie – guláš, ktorý pripravili poľovníci z Liptovskej Štiavnice pre všetkých zadarmo.

Na odmeny prispeli Dušan Lauko, starosta Liptovskej Štiavnice a Mesto Ružomberok. „Príjemné horské prostredie Zemianskej doliny, výhľady na Veľký Choč a pekné počasie priaznivo prispeli k športovému sviatku detí. Bola to spoločne strávená nedeľa s rodinou a priateľmi. Už sa tešíme na jubilejný 40. ročník v roku 2023,“ uzavrel R. Fajta.

Fotogaléria

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.