Vydarený záver jesennej časti

Ružomberskí futbalisti v posledných piatich ligových stretnutiach neprehrali. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok majú za sebou štvrtú časť aktuálneho ročníka.

Zverenci Ondřeja Smetanu nastúpili v tejto fáze sezóny na päť zápasov, v ktorých zaznamenali tri výhry a dve remízy. Prvý súboj po reprezentačnej prestávke odohrali na svojom trávniku proti Trenčínu, ktorí zdolali 1:0.

Následne oranžových čakal pohárový duel proti druholigovému Pohroniu, v ktorom triumfovali 2:0 a postúpili do štvrťfinále. V ňom „Ruža“ vyzve na konci februára úradujúceho slovenského vicemajstra – FC DAC 1904 Dunajská Streda.

Šok na Tehelnom poli

Decembrový program otvorili Liptáci súbojom v hlavnom meste, kde nastúpili proti Slovanu Bratislava. Mužstvo spod Čebraťa šokovalo aktuálneho majstra a ukončilo jeho 10-zápasovú víťaznú ligovú sériu. „Ruža“ napokon získala bod po remíze 2:2, no siahala aj na výhru, keďže v stretnutí dvakrát viedla.

Vzápätí sa Ružomberčania poslednýkrát v tomto roku predstavili na vlastnom štadióne, keď privítali Banskú Bystricu. Derby cez kopec sa ale uskutočnilo o deň neskôr, a to kvôli nepriaznivým poveternostným podmienkam, keďže ružomberský trávnik bol kvôli snehovej nádielke nespôsobilý na futbal. Liptáci sa s týmto faktorom vysporiadali lepšie a po skvelom druhopolčasovom obrate zdolali svojho rivala 2:1.

Chvíľková nepozornosť ich stála dôležité body

Záverečný súboj jesennej časti súťaže odohrali „Smetanovci“ na pôde nováčika – FC Košice. Ružomberčania mali duel v metropole východu výborne rozohraný, keďže po hodine hry vyhrávali 2:0. Následne však v priebehu dvoch minút dostali dva góly a napokon iba remizovali 2:2.

Oranžoví síce natiahli sériu bez prehry na päť zápasov, no v boji o hornú šestku stratili dôležité body. Liptáci zároveň neprerušili negatívnu šnúru, keďže počas jesene nezvíťazili na ihrisku súpera.

Tím spod Čebraťa sa po jeseni nachádza na 8. mieste, so ziskom 22 bodov. Na šiestu priečku, zaručujúcu účasť v skupine o titul, stráca sedem bodov. Po zimnej prestávke čakajú ružomberských futbalistov ešte štyri stretnutia, ktorými zavŕšia základnú časť súťaže. Úvodný ligový duel v novom roku odohrajú v sobotu 10. februára 2024 na svojom štadióne proti Trnave.