Vyšlo februárové číslo RK Magazínu

V najnovšom čísle sa dočítate o koledníkoch z Liptovských Sliačov, ktorí koledovali u prezidentky, o tom, na čo pôjdu milióny pre vojenskú nemocnicu či o spadnutej lavíne nad Liptovskými Revúcami. K tejto téme sme si pre vás pripravili reportáž z miesta nehody, ale aj rozhovor s profesionálnym horským záchranárom Milošom Gazdaricom.

Od štvrtka 27. januára je v predaji februárové číslo RK Magazínu. Prinášame vám výber tém, ktoré v ostatnom čase zarezonovali v okrese Ružomberok.

Schválili najvyšší rozpočet

Poslanci mesta Ružomerok schválili rozpočet na tento rok. Radnica si chce na tri nájomné bytovky na Plavisku vziať úver za takmer 4,5 milióna eur.

Koledovali u prezidentky

Koledníci Dobrej noviny z Liptovských Sliačov boli na návšteve u prezidentky. Koledovanie v obci prebiehalo online.

Úver za 1,45 milióna eur

Na nové investície si chce mesto vziať úver. Investičný plán na rok 2022 obsahuje väčšinu presunutých akcií.

Rekonštrukcia hlavnej cesty

Hlavná cesta v Ružomberku prejde opravou. Slovenská správa ciest pripravila rekonštrukciu úseku v dĺžke takmer 2,7 kilometra. Práce budú stáť 746-tisíc eur.

Oprava pešej zóny na Podhore a nová koncepcia umiestňovania reklám

Radnica dokončila opravu poškodenej dlažby na Ulici Podhora. Na komplexnú rekonštrukciu pešej zóny musíme počkať. Poslanci mesta riešili aj problematiku vizuálneho a svetelného smogu.

Deti sa vrátili do škôl

Ako zvládli opätovné prezenčné vyučovanie v meste a obci? Zisťovali sme u riaditeľov štyroch školských zariadení.

Milióny na modernizáciu

Vojenská nemocnica s ministerstvom obrany pripravujú komplexnú rekonštrukciu chirurgického pavilónu. Súkromné spoločnosti darujú 850-tisíc na opravy po požiari.

Lavína zabíjala vo Veľkej Fatre

Nad Liptovskými Revúcami 13. decembra minulého roka strhli lavínu, ktorá zasypala troch skialpinistov. Viac sa dozviete v reportáži.

Hory netreba podceňovať

Horský záchranár Miloš Gazdarica pochádza z Liptovských Revúc, zachraňuje životy a miluje hory. Rozprávali sme sa s profesionálnym horským záchranárom, ktorý je stále pozitívne naladený a pripravený pomáhať.

Opravili termálny prameň Kalameny

Koncom minulého roka opravili brehy prameňa, ktoré vyložili prírodným lámaným kameňom. Oprava trvala necelé dva mesiace.

Motiváciou sú všetci, ktorí sú lepší

Rodák z Liptovskej Osady jazdí za český klub, je trojnásobný majster Slovenska v cyklokrose a miluje turistiku. O tom, čo ho priviedlo k cyklistike, ako vyzerajú tréningy a čo čaká profesionálneho cyklistu sme sa rozprávali s Matejom Ulíkom.

Titulná fotografia: Februárové číslo RK Magazínu. Foto: Jaroslav Moravčík

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.