Vyšlo zimné dvojčíslo RK Magazínu

Dočítate sa v ňom o histórii ružomberskej synagógy, rezidenčnom projekte na Rovni, príbehu Betlehemského svetla či šikovnej medovnikárke, ktorá z medovníkov tvorí umelecké diela. Dozviete sa, ako upiecť dobrý meteník a tiež to, kde a či budú môcť Ružomberčania parkovať zadarmo.

Od piatka 3. decembra je v predaji zimné dvojčíslo RK Magazínu. Prinášame vám výber článkov, ktoré sa môžete v novom čísle dočítať.

Za nedávnymi požiarmi v meste sú bezdomovci

S blížiacimi sa mrazivými dňami hľadajú ľudia bez domova úkryt v opustených budovách. Ich neopatrnosť pri založení ohňa však musia hasiť profesionálni aj dobrovoľní hasiči.

Podľa radnice aj kultúra je na podporu turizmu

Poslanci schválili návrh aktivít mesta Ružomberok hradených z prostriedkov Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) REGION LIPTOV na rok 2022.

Mesto urobilo ďalší krok k spoločnej firme

Poslanci mesta Ružomberok schválili Memorandum o spoločnom postupe pri nadobudnutí a prevádzke strediska Malinô Brdo so spoločnosťou Skipark RK.

Budú môcť Ružomberčania parkovať zadarmo?

Poslanci schválili, aby bolo možné zaparkovať auto pred poštou a železničnou stanicou na prvých 15 minút zadarmo. Ako si s tým poradí radnica?

Mesto dva pozemky predá, jeden si ponechá

Na Plavisku a v Baničnom ich posunie súkromným developerom na výstavbu bytoviek. Parcely v kasárňach si radnica ponechá vo svojom vlastníctve.

Ikar prerobia na bytový dom

Prestavbou bývalého internátu na Rovni vznikne 150 nových bytov. Viac ako polovica bude na predaj, zvyšok bude slúžiť na nájomné bývanie.

Architekti predstavili projekt revitalizácie ružomberskej Kalvárie

Realizáciu však stopli pamiatkari. Ružomberský dekan Dušan Škrabek nesúhlasí s tým, aby bola Kalvária zapísaná za Národnú kultúrnu pamiatku.

Cieľ zostáva rovnaký – robiť kvalitnú žurnalistiku

O štyroch rokoch vydávania mesačníka RK Magazín a webu rkmagazin.sk sme sa pozhovárali s jeho vydavateľom Róbertom Kolárom, konateľom vydavateľstva R PRESS.

V Trojlístku chutí najviac meteník

A najlepšie, keď je ešte teplý a chrumkavý. Vianočnými zvykmi a tradíciami sme sa boli inšpirovať do Centra sociálnych služieb Trojlístok.

Z medovníkov tvorí umelecké diela

O tom, že medovníky nie sú len predvianočnou záležitosťou, sme sa rozprávali s Annou Šenkeríkovou.

Ocenili ružomberských divadelníkov

Neprofesionálne divadlo RosArt vyhralo s inscenáciou Solitarita prvé miesto v krajskej súťaži Turčianske javisko a Scénická žatva.

Ocenili cykloaktivistov

Občianska iniciatíva Ružomberkom bajkom uspela v kampani Európsky týždeň mobility 2021 v kategórii Aktívna organizácia.

Svetlo, ktoré cestuje lietadlom, vlakom a sviečkami

S príbehom betlehemského svetla sa spája sľub križiaka, program rakúskej televízie na pomoc postihnutým deťom a aj distribučné jednotky skautov.

Ružomberská synagóga: Od miesta náboženského zhromaždenia po kultúrne centrum HISTÓRIA Od vybudovania synagógy v Ružomberku uplynulo 141 rokov. Odvtedy prešla niekoľkokrát rekonštrukciou. Dnes ju z času na čas, no nie príliš často, využíva mesto pri zastrešení kultúrnych podujatí.

Marté Graysová: Naším cieľom je vyhrať všetko!

Americká basketbalistka verí, že dokáže pomôcť mužstvu k zisku vytúženého titulu a Slovenského pohára.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.