Zápas Popradu s Ružomberkom sa neuskutoční

Ružomberské basketbalistky odohrajú v decembri ešte štyri ligové stretnutia. Foto: Rudolf Maškurica
Dôvodom je prepuknutie choroby, ako aj maródka v domácom tíme.

Extraligový duel medzi Popradom a Ružomberkom sa mal pôvodne odohrať v sobotu 3. decembra17:30 h pod Tatrami. Vo štvrtok večer ale BAM Poprad zverejnil na svojej stránke nasledujúce stanovisko: „Zápas Popradu proti MBK Ružomberok sa z dôvodu chorôb a dlhodobých zranení domácich hráčok neodohrá v stanovenom termíne.“

Náhradný termín stretnutia ešte nie je známy, ale podľa slov výkonného riaditeľa MBK Ružomberok Radoslava Popelku si v klube želajú, aby sa tento zápas odohral už budúci týždeň: „Poprad kvôli maródke vo svojom družstve požiadal Hraciu komisiu SBA a odloženie zápasu. Radi by sme duel odohrali už v stredu 7. decembra.“

V tejto sezóne odohral RužomberokPopradom jeden duel, ktorý ovládol vicemajster jednoznačne 77:41. Liptáčky však za ostatné štyri týždne odohrali ide jeden súťažný zápas proti Piešťanským Čajkám, ktorým podľahli 82:66. Následne mali Ružomberčanky dvojtýždňovú reprezentačnú prestávku, ktorú mali ukončiť práve stretnutím v Poprade. Zverenkyne Juraja Suju si tak neplánovane predĺžili zápasovú výluku, čo ich vzhľadom na nahustený program neteší.

Náročný program „Ruže“

Ružomberčanky sa po 9 odohraných stretnutiach, s bilanciou 7 výhier a 2 prehry, nachádzajú na 2. mieste tabuľky za suverénnymi Piešťanmi. Liptáčky čaká ešte päť zápasov do konca základnej časti Extraligy, pričom až štyri z nich odohrajú v tomto roku. Najbližšie stretnutie odohrajú zverenkyne Juraja Suju v sobotu 10. decembra17:00 h v Koniarni proti CBK Košice.

Následne čaká vicemajstra náročný zápas na palubovke účastníka Eurocupu Slávie Banská Bystrica (19. 12.). Tento duel sa mal pôvodne odohrať v nedeľu 18. decembra, ale z technických dôvodov sa napokon uskutoční o deň neskôr. Aktuálny rok ukončí „Ruža“ domácim stretnutím proti Young Angels Košice (21. 12.).

Posledný ligový duel v základnej časti odohrajú Liptáčky 7. januára na pôde BK ŠK UMB Banská Bystrica. Následne sa liga rozdelí na dve polovice. Prvé štyri tímy po základnej časti budú bojovať v skupine o titul a zvyšná štvorica mužstiev si to „rozdá“ v boji o záchranu. Úvodné duely týchto skupín sa odohrajú 14. januára 2023.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.