Zápas tímov s rozdielnou formou

Ružomberských futbalistov čaká náročný zápas v MOL aréne. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú vo štvrtok o 18:30 h dohrávané stretnutie 11. kola Fortuna ligy proti Dunajskej Strede. Liptáci sa budú snažiť prekvapiť favorita a zároveň zaznamenať prvú výhru v lige od začiatku októbra.

Ružomberskí futbalisti sa v tomto ročníku nenachádzajú v optimálnej forme. V doterajšom priebehu najvyššej slovenskej súťaže zaznamenali v šestnástich stretnutiach až 8 remíz, 5 výhier a 3 prehry. Ostatný duel pred reprezentačnou prestávkou odohrali Ružomberčaniana pôde majstrovského Slovana Bratislava, ktorému podľahli 2:0 a zaznamenali druhú prehru s týmto súperom v sezóne.

Ružomberok bojuje o účasť v skupine o titul

Zverencom Petra Struhára patrí po šestnástich odohraných stretnutiach Fortuna ligy 5. miesto, keď na vedúci Slovan Bratislava strácajú 15 bodov. Na druhú Dunajskú Stredu majú 12-bodové manko. Liptáci však majú na svojom konte o jeden odohraný duel menej ako títo súperi. Ak chce „Ruža“ pomýšľať na účinkovanie v pohárovej Európe, tak musí zbierať čo najviac bodov.

Ružomberčaniaaktuálne ťahajú 4-zápasovú sériu bez výhry v najvyššej slovenskej súťaži. Liptáci navyše neúčinkujú už ani v Slovnaft Cupe, keď sa ich púť skončila v osemfinále po prehre na pôde Skalice. Vicemajster si zásluhou zlých výsledkov komplikuje cestu v snahe zahrať si v skupine o titul, keďže tabuľka Fortuna ligy je poriadne vyrovnaná.

V uplynulej sezóne odohral RužomberokDunajskou Stredou štyri stretnutia v rámci najvyššej slovenskej súťaže, pričom dva razy vyhrali Liptáci, jedenkrát sa z výhry tešili Dunajskostredčania a jeden duel sa skončil deľbou bodov.

Dunajská Streda pomýšľa na titul

Futbalisti FC DAC 1904 Dunajská Streda figurujú po sedemnástich odohraných stretnutiach na 2. mieste, keď doposiaľ zaknihovali 10 výhier, 5 remíz a 2 prehry. Na vedúci Slovan Bratislava strácajú zverenci Adriána Guľu iba 3 body. Dunajskostredčania majú druhý najlepší útok v lige, keď doposiaľ skórovali 32-krát. Na druhej strane však majú najlepšiu defenzívu v súťaži, keď inkasovali iba 15 gólov.

Dunajská Streda ostatné 4 zápasy v rámci najvyššej slovenskej súťaži vyhrala, čo potvrdzuje, že Liptákov čaká náročné stretnutie. Nateraz posledný duel zvládli Dunajskostredčania excelentne, keď v Trenčíne zvíťazili vysoko 4:0. Aktuálne druhé mužstvo ligy má navyše v kádri najlepšieho strelca súťaže, ktorým je 11-gólový Nikola Krstović, na ktorého si budú musieť Ružomberčania dávať veľký pozor.

Napriek výbornej forme z ostatného obdobia už Dunajská Streda neúčinkuje v Slovenskom pohári, keď ju v 4. kole prekvapujúco vyradilo Humenné. Účastník II. ligy Dunajskostredčanov na svojom štadióne porazil 2:1 a pripravil im nečakane skorý koniec v národnom pohári.

Vicemajstra čaká ešte jedna dohrávka

Tréner MFK Ružomberok Peter Struhár si uvedomuje, že jeho zverencov čaká jedno z najlepších mužstiev ligy: „Dunajská Streda ťahá dlhú šnúru vyhratých zápasov. Mužstvo je vyskladané z veľkých individualít, ktoré sú nepríjemné hlavne v útočnej fáze, kde majú najlepšieho strelca ligy. V tíme majú aj jedného z najlepších stredových hráčov v podobe Kalmára, na ktorých si musíme dať pozor. Zásluhou nového trénera má tím väčšiu kompaktnosť a priamočiarosť v útoku.“ 

V súboji s Dunajskou Stredou musí ružomberský kormidelník počítať s maródkouv jeho tíme. Vicemajstrovi nebudú zo zdravotných dôvodov k dispozícií piati hráči – Samuel Šefčík, Martin Boďa, Kristóf Domonkos, Matej Kochan a Adam Tučný. Pre chorobu je otázny štart aj Michala Dopatera a Martina Regáliho.

Po stretnutí na juhu Slovenska čaká Liptákov dohrávka 17. kola Fortuna ligy proti Zlatým Moravciam, ktorá sa uskutoční už v nedeľu 27. novembra15:30 hod. v Ružomberku. Zároveň pôjde o posledný ligový zápas vicemajstra v aktuálnom kalendárnom roku.

Skorší koniec ligových súťaží súvisí s Majstrovstvami sveta v Katare, ktoré sa začali 20. novembra a trvajú až do 18. decembra. Jarná časť najvyššej slovenskej súťaže štartuje 11. februára 2023, pričom Ružomberok počas nej čakajú ešte štyri duely.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.