Zelená pre Martinček

V obci vysadili zelenú stenu, ktorá oddelí diaľnicu od života v obci. 

V sobotu 20. mája sa obyvatelia ružomberskej obce Martinček zapojili do enviromentálneho projektu s názvom Zelené oázy, ktorú zastrešuje spoločnosť Slovnaft. Projekt pomáha rozširovať zeleň v mestách i obciach.

Do enviromentálnej myšlienky sa zapojila aj obec Martinček v spolupráci s dobrovoľným hasičským zborom (DHZ) Martinček a Miestnym spolkom Slovenského Červeného kríža v Martinčeku, ktorí zorganizovali podujatie ,,Zelená pre Martinček”. Reagujú na to, že v blízkosti ich obytnej zóny sa stavia diaľničný obchvat.

,,Cieľom podujatia bolo vysadiť zelenú stenu, ktorá oddelí novovzniknutú diaľnicu od našej obce,” uvádza charitatívna organizácia Miestny spolok Slovenského Červeného kríža v Martinčeku na sociálnej sieti.

Vysadená alej sa tak stane vizuálnou aj protihlukovou prírodnou bariérou. Okrem hlavnej myšlienky však prispeli k zlepšeniu životného prostredia a týmto krokom chcú zanechať hodnotu pre budúce generácie.

Strom vysadil, kto chcel

Martinček tak najnovšie zdobí javor, jaseň, lipa, dub či breza, ktoré vysadili všetci tí, ktorí sa chceli podujatia zúčastniť. Každý “opatrovník” si zasadil svoj strom aj s údajmi na štítkoch.

Spríjemnením podujatia bola ochutnávka minerálnych prameňov dolného Liptova, deti zas potešilo maľovanie na tvár a kreatívna dielnička, kde si spoločne vyrobili rodinnú menovku na stromček. Pripravené bolo aj ohnisko na opekanie, kde si mohli dobrovoľníci upiecť špekačky alebo slaninu.

Podujatia sa zúčastnili aj hasiči z DHZ Martinček, ktorí stromčeky zavlažili.

Fotogaléria

Foto: FB/ Miestny spolok Slovenského Červeného kríža v Martinčeku

Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácia Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s., v rámci programu Zelené oázy.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.