Žena našla 455 eur. Odovzdala ich na polícii

Ružomberčanka našla na parkovisku na ulici Antona Bernoláka 455 eur. Neváhala a odovzdala ich na mestskej polícii, ktorá našla ich majiteľa a hotovosť odovzdala. Mestskí policajti riešili v týždni aj poškodené zábradlie a krčmové nezhody.

Majiteľ prevádzky v ulici Panská oznámil v sobotu 3. augusta na mestskú políciu, že na vedľajšej budove niekto poškodil nerezové zábradlie. Tyčky našiel položené pred prevádzkou a v obave, aby ich niekto neukradol zobral ich ku sebe do podniku. Operačný príslušník následne zistil majiteľa budovy, na ktorej sa nachádza poškodené zábradlie a informoval ho o udalosti. Kvôli výške spôsobenej škody sa tento rozhodol podať oznámenie na obvodnom oddelení. Spätne si mestskí policajti prezreli záznam z kamery monitorujúcej okolie budovy. Na zázname z noci videli, ako dosiaľ neznámy muž sedel na schodisku pred budovou a potom začal ničiť zábradlie. Uvedený záznam bol následne poskytnutý polícií. 

Mestská polícia preverovala v sobotu 3. augusta podvečer telefonické oznámenie v jednom z podnikov na sídlisku Klačno. Volala 34-ročná žena z Ružomberka, ktorá sedela s kamarátkou a ďalšími známymi pri stole. Medzi oznamovateľkou a jedným mužom vznikol verbálny konflikt. Pravdepodobne mužovi v hádke došli argumenty, tak sa rozhodol riešiť veci svojim spôsobom a žene sediacej oproti dal facku. 

Hliadka zistila, že „hrdinom“ je 37-ročný muž, takisto s trvalým pobytom v Ružomberku. Oznamovateľka aj podozrivý boli pod vplyvom alkoholu. Po rozhovore s poškodenou, ktorá odmietla ísť na ošetrenie, bol priestupok proti občianskemu spolunažívaniu vyriešený na mieste uložením blokovej pokuty a v záujme zachovania verejného poriadku obidve strany podnik opustili. 

O šťastí v nešťastí môže hovoriť 48-ročný muž z Krupiny. Ten bol v utorok 6. augusta v Ružomberku. Po zaparkovaní svojho vozidla na platenom parkovisku na ulici Antona Bernoláka si šiel kúpiť parkovací lístok. Ako sa vracal ku vozidlu, aby si ho označil parkovacím lístkom, vytratil finančnú hotovosť. 

Po pár minútach išla ku svojmu vozidlu 57-ročná pani z Ružomberka. Tá pri parkujúcich vozidlách našla peniaze, ani na chvíľu nezaváhala a okamžite to oznámila na 159-ku. Hliadka peniaze od nálezkyne prevzala a na mestskej polícii zaevidovala v knihe nájdených vecí. Pretože pri hotovosti nebol nijaký doklad, ktorý by pomohol zistiť komu hotovosť patrí, začal operačný príslušník pátrať po neznámom majiteľovi prostredníctvom záznamov z kamier. Hoci sa v tom čase na parkovisku pohybovalo viacero ľudí, podarilo sa mu určiť pravdepodobného vlastníka. Ten po telefonickom kontakte uviedol, že naozaj stratil finančnú hotovosť, no vôbec nevedel, kde a kedy sa tak stalo. Pretože však uviedol, že stratil hotovosť vo výške 455 eur, teda presne takú, ako našla poctivá Ružomberčanka, mohol si prísť na mestskú políciu po peniaze. Tam s ním, samozrejme, ešte spísali záznam o odovzdaní nájdených peňazí.

Zdroj – Mestská polícia Ružomberok