Žena pod vplyvom alkoholu zaútočila na mestského policajta

Alkohol, alkohol, alkohol. Aj takto by sa dali zhrnúť dôvody minulotýždňových zásahov mestskej polície. A k tomu agresívna žena, ktorá neváhala zaútočiť aj na policajta. Viac na tomto mieste.

Na základe žiadosti zdravotníckych záchranárov vyslal operačný príslušník hliadku mestskej polície v noci v piatok 21. februára do jednej z mestských častí Ružomberka. Tí zasahovali pri záchrane života pacientky, ktorá mala požiť väčšie množstvo liekov a následne zapiť alkoholom. Problémom bola manipulácia s nosidlami, s ktorými sa nedalo po dome bezpečne manipulovať. Hliadka spolu so záchranármi vyniesla ženu v plachte ku sanitnému vozidlu, naložila na nosidlá a potom ju zdravotníci previezli na ošetrenie do nemocnice.

Operačný príslušník mestskej polície prijal v piatok 21. februára telefonické oznámenie, že po ulici Poľná smerom na ulicu Za dráhou sa pohybuje partia mladých ľudí, pričom jeden z nich kopol do odpadkového koša a ten vyletel zo stojana. Následne mal ešte niekoľko krát neznámy mladík do koša kopnúť. Hliadka na základe pomoci oznamovateľa stotožnila podozrivého. Išlo o mladistvého 16-ročného chlapca z Ružomberka. Vzhľadom na vek páchateľa bol hliadkou odvezený domov, kde bol priestupok v prítomnosti zákonného zástupcu doriešený uložením blokovej pokuty.

Piatková noc z 21. na 22. februára bola pre mestských policajtov naozaj rušná. Za spomenutie stojí udalosť, ktorá sa stala pol hodinu pred polnocou. Počas hliadkovacej činnosti si na ulici Antona Bernoláka pred jedným z nočných barov všimli bitku. Mladá žena tam napádala muža. Hliadka zistila, že muž prechádzal spomínanou ulicou keď bez akéhokoľvek dôvodu k nemu pribehla mladá žena a začala ho fyzicky napádať. Hliadka ženu od muža oddelila, ten vo veci nechcel ďalej konať, nechcel podať oznámenie. V tom čase prišlo na miesto vozidlo taxislužby, z ktorého vystúpil priateľ agresívnej ženy spolu s jej matkou. Bolo zrejmé, že žena je pod vplyvom alkoholu, respektíve iných návykových látok. Ihneď po príchode žena napadla aj svojho priateľa, keď sa jej policajti v útoku snažili zabrániť, kopla jedného člena hliadky do brucha a v útoku pokračovala. Agresívne správanie muselo ukončiť až použitie donucovacích prostriedkov vo forme hmatov a chvatov. Pretože sa neustále vyhrážala ďalším násilím boli voči nej použité aj putá. Potom ju hliadka predviedla na políciu kde bolo zistené, že ide o 21-ročnú ženu z okresu Ružomberok. Vzhľadom na správanie sa ženy bola privolaná sanitka a tá ju previezla na psychiatrické oddelenie ÚVN.

Medzitým ďalšia hliadka mestskej polície našla na ulici Mostová ležať mladú ženu. Tá bola v takom stave opitosti, že s ňou nebola možná komunikácia. Aj v tomto prípade ženu do nemocnice previezla privolaná sanitka. Kvôli podozreniu z otravy alkoholom skončila na internom oddelení. Potom hliadka kontaktovala v mieste trvalého bydliska rodičov mladej ženy a informovala ich o jej hospitalizácii.

Roman Jankovič, Mestská polícia Ružomberok

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.