
Tanečný súbor Elišky, ktorý spríjemňoval mnohé spoločenské a kultúrne podujatia počas niekoľkých rokov, ukončil svoje pôsobenie. Ako informoval na sociálnej sieti ružomberský primátor Ľubomír Kubáň, už na januárovej výročnej členskej schôdzi OZ Senior pri Klube dôchodcov denného centra v Ružomberku avizoval, že sa s jubilujúcim tanečným súborom opäť stretne.
„Ich členky som vo štvrtok 6. marca prijal na mestskom úrade v Ružomberku. Ako inak, v dobrej nálade. Hodnotili sme, spomínali, ale aj živo diskutovali napríklad o aktuálnych projektoch mesta. Mimoriadne ma teší tento záujem,“ uviedol primátor Ružomberka.
Dodal, že počas stretnutia členkám Tanečnej skupiny Elišky, pod vedením Elišky Szunyogovej, vyjadril svoje uznanie za ich doterajšiu 20-ročnú činnosť: „Poprial som im veľa zdravia a odovzdal pamätné listy ako poďakovanie za ich prínos k obohateniu kultúrneho života.“
„Ešte raz ďakujeme za krásne roky naplnené vašou radosťou z tanca a krásnymi vystúpeniami! Elišky pre mňa ste príkladom toho, ako môžu aj staršie generácie aktívne prispievať k rozvoju kultúry a komunity. Vaše nadšenie, talent a pracovitosť sú inšpiráciou pre mnohých, a to nielen v našom meste, v regióne Liptove, ale aj mimo neho,“ povedal Kubáň.
Fotogaléria:
Zdroj foto – Mesto Ružomberok, foto – Tibor Šuľa
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.