Ružomberské basketbalistky si vezú z Bratislavy tretiu výhru v sezóne. V 2. kole zdolali basketbalistky Slovanu Bratislava

Basketbalistky MBK Ružomberok odohrali v stredu ligový zápas 2. kola Niké Extraligy proti bratislavskému Slovanu, v ktorom zvíťazili jasne 35:82.

Už od úvodných minút nechceli ružomberské basketbalistky dopustiť na svoj úkor prekvapenie a vytvorili si značný náskok. Prvých 15 bodov strelili hráčky hostí. Do konca 1. štvrtiny sa Ružomberčanky do takmer ničoho nedostali a basketbalistky Slovana sa dotiahli na rozdiel mínus 7 bodov.

Druhá štvrtina bola podľa očakávaní v réžii „Žabiek“. Vďaka dobre hrajúcej defenzíve dokázali navýšiť svoj náskok o 23 bodov. Ružomberčanky tak po dvoch štvrtinách viedli nad hráčkami Slovana 16:39.

Počas tretej tretiny sa hráčky Slovanu Bratislava snažili skóre zdramatizovať, no aktívna hra Ružomberčaniek im v tom zabránila.

Počas 4. štvrtiny sa ružomberským „žabkám“ podarilo navýšiť náskok pred súperkami a zvíťazili tak v konečnom výsledku 35:82. Svojimi výkonmi zaujali Praženicová a Chorvátka Bura, ktorá zaznamenala double-double za 15 bodov a 10 doskokov.

Najbližší zápas odohrajú Ružomberčanky v sobotu 9.10. prvý krát v sezóne na domácej palubovke s Young Angels Košice. Prvý zápas Európskeho poháru FIBA ich čaká opäť doma už o týždeň v stredu s Belgickým Liege.

Titulná fotografia: MBK Ružomberok.