Ako zvládli pandémiu ružomberské kaviarne? (video)

Počas koronakrízy zveľadili svoje priestory, ale aj „upgradeovali“ svoju ponuku. Prišli s raňajkovým menu, začali piecť vlastné pečivo, popri pivku čapujú už aj prosecco. Pozrite si, ako sa s koronakrízou popasovali tri kaviarne.

Šálku kávy či iných nápojov si môžeme dopriať aspoň na terasách podnikov. Gastro prevádzky však počas pandémie zažili rôzne režimy. Úplné zatvorenie, donášku či okienkový predaj.

Oslovili sme tri kaviarne v meste, aby nám prezradili, ako prežívali obdobie prísnych opatrení. Niektorí čas využili na zveľadenie svojich priestorov či rozšírenie ponuky. Pre zákazníkov pripravujú raňajkové menu, pečú vlastné pečivo a zďaleka nečapujú len pivo.

Viac sa dozviete vo videu. Spracovala ho ukrajinská študentka žurnalistiky na Katolíckej univerzite Valeria Masliy, ktorá si spomedzi ružomberských médií vybrala RK Magazín, aby získala žurnalistickú prax.

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.