AKTUÁLNE: Usmrtili druhého medveďa z ružomberského cintorína

Snímka z odchytu medveďa hnedého na ružomberskom cintoríne. Foto: FB/Mesto Ružomberok
Trojročný samec vážil viac ako 70 kilogramov. Veterinár ho po odchytení usmrtil.

Zásahový tím Štátnej ochrany prírody (ŠOP) SR v utorok 27. júna v skorých ranných hodinách odchytil ďalšieho medveďa hnedého, ktorý posledné týždne spôsoboval škody na mestskom cintoríne v Ružomberku. Informovala o tom ružomberská radnica na sociálnej sieti.

,,Išlo o približne trojročného samca s hmotnosťou viac ako 70 kilogramov. Usmrtený bol za asistencie veterinárneho lekára,” priblížili z radnice s tým, že zásahový tím bude situáciu na mestskom cintoríne v Ružomberku, ale aj v Bielom Potoku a vo Vlkolínci naďalej monitorovať.

,,V spolupráci s odborníkmi zo zásahového tímu plánujeme na cintoríne inštalovať aj elektrické ohradníky. Verím, že všetky opatrenia pomôžu väčšej bezpečnosti a ochrane zdravia a majetku našich obyvateľov,” dodal ružomberský primátor Ľubomír Kubáň.

Zdroj: FB/Mesto Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.