AKTUÁLNE: Vlak zrazil osobu na koľajisku v Ružomberku

Ilustračné foto. Zdroj: canva.com

Dopravná nehoda sa stala medzi obcou Ľubochňa a mestom Ružomberok. Do osoby, ktorá sa neoprávnene pohybovala na koľajisku, narazil vlak IC 523 smerujúci do Košíc. Doprava je momentálne prerušená.

Z doposiaľ presne nezistených príčin došlo v piatok 17. februára krátko pred 15:00 hod. k zrážke vlaku s osobou. Na mieste zasahujú všetky záchranné zložky, vrátane piatich hasičov z Okresného riaditeľstva Hasičského a Záchranného zboru v Ružomberku s dvomi kusmi hasiacej techniky. O nehode informovalo Operačné stredisko Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline a Železničná spoločnosť Slovensko v príspevku na sociálnej sieti.

Osobu zrazil vlak IC 523, ktorý smeroval z Bratislavy do Košíc. Vlaková doprava je v tomto úseku z dôvodu dokumentovania následkov nehody dočasne prerušená. Spoje majú aktuálne meškania aj 60 minút.

Zdravotný stav zrazenej osoby zatiaľ nie je známy. Podľa niektorých svedkov dopravnej nehody malo ísť o staršiu pani, ktorú po zrážke odviezli do nemocnice.

AKTUALIZÁCIA: Vlaková doprava v úseku Ľubochňa – Ružomberok bola opätovne obnovená od 15:45 hod.

Zdroj: twitter/ZSSK mimoriadne, KR HaZZ Žilina

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.