Antigénové testovanie je od pondelka lacnejšie

Výška poplatku klesla z 15 na 5 eur. Samoplatcovia sa na odber objednávajú už len elektronicky.

Od pondelka 16. augusta sú antigénové testy v mobilnom odberovom mieste na Považskej ulici spoplatnené sumou 5 eur. Dosiaľ záujemcovia platili 15. Informuje o tom vojenská nemocnica na svojom webe.

Lacnejší poplatok za odber sa vzťahuje len na občanov Slovenskej republiky. Pre cudzích štátnych príslušníkov platí pôvodná cena.

Nutné je platiť presnou hotovosťou, platba kartou nie je možná.

Naďalej platí, že záujemcovia sa na odber musia vopred elektronicky objednať. Vykonať tak môžu maximálne do 12:00 v deň, v ktorý sa chcú prísť dať otestovať.

Objednáva sa na emailovej adrese: agsamoplatca@uvn.sk. Do správy je potrebné uviesť meno, priezvisko, dátum narodenia, rodné číslo, zdravotnú poisťovňu, adresu, telefonický kontakt, emailovú adresu a prípadný záujem o vydanie výsledku testu v cudzom jazyku aj dátum, kedy potrebujete mať test.

„Následne bude záujemcovi zaslaná e-mailom odpoveď, kde mu bude pridelený termín a čas vykonania odberu,“ uvádza ÚVN.

Výsledok antigénového testu príde na emailovú adresu zadanú v objednávke. A to do 18-tej hodiny v deň odberu.

Pre istotu skontrolujte aj spamovú poštu, automatická emailová odpoveď môže byť vyhodnotená ako spam, upozorňuje nemocnica.

Na „momke“ vojenskej nemocnice testujú:

Pondelok  až  Sobota  v čase:  14.00 – 17.00 hod.

Nedeľa  v čase:  08.00 – 11.00 hod.

Počas sviatkov sa antigénové  testovanie pre samoplatcov vykonáva podľa spresnenia na webovej stránke  www.uvn.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.