Antigénové testovanie v ÚVN: samoplatcovia sa po novom budú na odber objednávať

Aktualizované 2.8. o 18:45. Zmena platí od pondelka 9. augusta. Emailom príde pridelený termín aj čas vykonania odberu.

Na antigénové testovanie v mobilnom odberovom mieste na Považskej ulici sa od pondelka 9. augusta bude dať už len elektronicky objednať. Informuje o tom ÚVN na svojom webe.

Objednáva sa na adrese agsamoplatca@uvn.sk. Do emailu je potrebné uviesť meno a priezvisko, rodné číslo, zdravotnú poisťovňu, telefonický kontakt, mailovú adresu, prípadný záujem o vydanie výsledku testu v cudzom jazyku a dátum, kedy chceme prísť na test.

Termín si už nebudeme môcť vybrať

„Následne bude záujemcovi zaslaná e-mailom odpoveď, kde mu bude pridelený termín a čas vykonania odberu,“ píše o ďalšom postupe nemocnica.

Výsledok testu zašlú na email uvedený pri objednávaní v deň odberu do 18-tej hodiny.

Záujemcovia sa môžu objednávať už od druhého augusta, v priebehu tohto týždňa sa však môžu dať otestovať aj bez prideleného termínu tak ako doteraz.

Test ostáva spoplatnený sumou 15 eur. Platí sa presne v hotovosti, platba kartou nie je možná. Rovnaké sú aj časy odberov. Od pondelka do soboty v čase od 14:00 do 17:00 a v nedele od 8:00 do 11:00. Počas sviatkov testujú podľa spresnenia na webe vojenskej nemocnice.

Objednáva sa aj na PCR test

Na PCR testy sa objednáva na adrese pcrsamoplatca@uvn.sk. Postup je rovnaký ako pri antigénovom teste. Odbery za 65 eur vykonávajú od pondelka do piatka v čase od 7:00 do 9:00 a v soboty od 7:00 do 8:00 na „momke“ na Považskej ulici.

Výsledok testu bude zaslaný na uvedenú elektronickú adresu pri objednávaní. Ak ju záujemca nemá, „výsledok PCR testu na COVID-19 bude pripravený k odovzdaniu v priestoroch MOM nasledujúci deň po vyšetrení“. A to v pondelok až piatok od 14:00 do 15:00,. v sobotu od deviatej do desiatej. Výsledok sobotného testu k dispozícii v pondelok.

Titulná fotografia: Záber z celoplošného testovania v Ružomberku. Zdroj: Anna Zábojníková 

 

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.