Beh okolo Sliačov

Aj napriek vytrvalému dažďu sa pretekov zúčastnili desiatky pretekárov. Foto: Lívia Dvorská
Tradičný Beh okolo Liptovských Sliačov sa uskutočnil v nedeľu 11. septembra na miestnom futbalovom ihrisku. Bol to už jeho 47. ročník.

Podujatia, ktoré pripravili tamojší obecný úrad s miestnou základnou školou  a Olympijský klub Liptova sa zúčastnilo bezmála 150 pretekárov z Liptova, Martina či Žiliny. Súťažili v hlavných desiatich kategóriách. Dĺžka trate sa pohybovala od 6 do 10 kilometrov. Absolútnym víťazom pretekov sa stal Ján Janíček. Víťazi dostali finančné odmeny a vecné ceny.

Na štart sa postavili aj škôlkári a školáci. Foto: Lívia Dvorská

Riaditeľka pretekov Danka Hanulová konštatovala, že napriek nepriaznivému počasiu išlo o vydarené podujatie. Beh bol zaradený do súťaže Liptovskej bežeckej ligy o najlepšieho bežca Liptova 2022.

VÝSLEDKY – víťazi jednotlivých kategórií: juniori 18 – 19 rokov: Marek Klimáček, muži 20 – 39 r.: Samuel Dvorštiak, muži 40 – 49 r.: Ján Janíček, muži 50 – 59 r.: Pavol Hanula, muži 60 – 69 r.: Pavol Jankech, muži 70 a viac: Stanislav Sviták, ženy 18 – 34 r.: Lenka Lacová, ženy 35 – 49 r.: Katarína Paulínyová, ženy 50 – 59 r.: Danka Hanulová, ženy nad 60 r: Oľga Mláková.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.