Liptovský Štefanský Beh, ktorý je súčasťou Ružomberskej bežeckej ligy (RBL), sa nezadržateľne blíži. Už na druhý sviatok vianočný (vo štvrtok 26. decembra) sa po siedmykrát uskutoční v centre mesta, pred Hotelom Kultúra v Ružomberku.
Toto tradičné športové podujatie, ktoré už neodmysliteľne patrí na bežeckú mapu Liptova, každoročne priláka stovky pretekárov všetkých vekových kategórií. Dokazujú to aj čísla z minulého roka, keď sa na štart postavilo 207 ľudí.
Online registráciu sa blíži ku koncu
Do piatka 20. decembra do 23:59 h prebieha online registrácia za zvýhodnené štartovné – 5 eur (link nájdete TU). Prihlásiť sa na preteky je možné aj v deň ich konania, a to priamo na mieste za 8 eur.
Štartovné neplatia kategórie dorast, juniori, pretekári nad 60 rokov a bežci, ktorí prídu v netradičnom športovom oblečení, kostýme, maske a budú v ňom aj pretekať, a zároveň sa dopredu prihlásili online. Ak sa pretekári z týchto kategórii nezaregistrovali online, na mieste zaplatia štartovné vo výške 3 eurá.
Pretekári majú na výber z dvoch tratí – krátka (hobby) 5 km a hlavná 10 km. Hromadný štart je stanovený na 13:00 h spred hotela Kultúra. Ako zvyčajne, Liptovský Štefanský beh ukončí tohtoročnú RBL, keďže je jej posledným pretekom. Viac informácií o Liptovskom Štefanskom behu vám prinesieme už čoskoro.
RK Magazín je mediálnym partnerom Liptovského Štefanského behu.
Foto – Filip Kubáň
Podporte kvalitný nezávislý obsah
Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.