Ružomberskí futbalisti sú nominovaní do slovenskej reprezentácie

MFK Ružomberok má až 7 hráčov nominovaných do slovenských reprezentačných výberov. Foto: Rudolf Maškurica
Najlepší ružomberský strelec Martin Regáli je opätovne súčasťou reprezentačného výberu seniorov, medzi náhradníkmi sa nachádza aj obranca Alexander Mojžiš.

V aktuálnej sezóne najvyššej slovenskej súťaže zaznamenal Martin Regáli v 10 dueloch 4 góly a jednu gólovú prihrávku. V uplynulom ligovom ročníku si krídelník Ružomberka pripísal na svoje konto 10 gólov a 3 asistencie a výraznou mierou tak pomohol Liptákom k zisku ligového striebra. Svojimi výkonmi nadviazal na výbornú sezónu 2020/2021, v ktorej strelil 11 gólov.

Najlepší kanonier MFK Ružomberok je opätovne súčasťou reprezentačného výberu, v ktorom si marcovom priateľskom stretnutí proti Nórsku pripísal debut. Nový slovenský reprezentačný tréner Talian Francesco Calzona povolal medzi náhradníkov aj ružomberského obrancu Alexandra Mojžiša, ktorý v tejto sezóne nastúpil do všetkých zápasov aktuálneho slovenského vicemajstra.

Slovensko už len s teoretickou šancou postúpiť

Slovenskú futbalovú reprezentáciu čakajú v septembri dva záverečné zápasy v C-divízii Ligy národov. Prvý duel odohrajú Slováci s Azerbajdžanom v Trnave (22. septembra). Následne ich čaká posledné vystúpenie v tejto edícii Ligy národov, ktoré odohrajú s Bieloruskom 25. septembra v srbskom meste Bačka Topola.

Slováci po 4 odohraných zápasoch figurujú na 2. mieste so ziskom 6 bodov. Na vedúci Kazachstan stráca Slovensko už 4 body a jeho šanca na postup do B-divízie Ligy národov je veľmi malá.

V nominácii reprezentácie do 21 rokov sú dvaja Ružomberčania

Ružomberčania majú zastúpenie aj v nominácii trénera slovenskej „dvadsaťjednotky“ Jaroslava Kentoša, v ktorej sú dvaja futbalisti spod Čebraťa – brankár Ivan Krajčírik a stredopoliar Filip Lichý, ktorý hosťuje v Liptove zo Slovana Bratislava.

Medzi náhradníkmi sa nachádzajú aj viacerí ružomberskí futbalisti – brankár Tomáš Frühwald, obranca Matúš Malý, krídelník Adam Tučný a útočníci Marko Kelemen a Tomáš Bobček. Slovenský kormidelník povolal medzi náhradníkov aj stredopoliara Timoteja Múdreho, ktorý v prebiehajúcom ročníku hosťuje z Ružomberka v Zlatých Moravciach.

Ruská invázia otvorila cestu Slovákom

Slovenskí „sokolíci“ odohrajú v septembri zápasy play-off s Ukrajinou o účasť na Majstrovstvách Európy do 21 rokov, ktoré sa uskutočnia budúci rok v Gruzínsku a Rumunsku. Prvé stretnutie je na programe 23. septembra v Žiline. Odveta sa uskutoční 27. septembra v poľskom meste Bielsko-Biala.

Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov obsadila v kvalifikačnej C-skupine 2. miesto za suverénnym Španielskom, ktoré v 8 stretnutiach nestratilo ani bod. V „slovenskej“ skupine účinkovalo aj Rusko, ktorého zápasy pre vojenskú inváziu na Ukrajinu a následnú suspendáciu zo strany UEFA boli anulované. Týmto krokom sa mladým Slovákom otvorila možnosť zabojovať o záverečný turnaj, ktorú napokon aj využijú.

Ružomberok má zastúpenie aj v kategórii do 20 rokov

Tréner slovenskej „dvadsiatky“ Albert Rusnák povolal do svojej nominácie dvoch futbalistov z Liptova – obrancu Jakuba Luku a stredopoliara Gabriela Halabrína. Medzi náhradníkmi sú aj záložníci Jakub Rakyta a Adrián Macejko.

Slovenská futbalová reprezentácia do 20 rokov odohrá tento mesiac v Taškente dve prípravné stretnutia s domácim Uzbekistanom. Prvý duel je na programe 24. septembra. Druhý zápas sa uskutoční 27. septembra.

Náročný program juniorov do 19 rokov

Slovenská futbalová reprezentácia do 19 rokov odohrá budúci týždeň v Nemecku prvé kolo kvalifikácie Majstrovstiev Európy. Aj v tejto kategórii bude mať Ružomberok zastúpenie zásluhou dvoch hráčov – brankára Dominika Ťapaja a záložníka Viktora Úradníka.

Zverencov Stanislava Maceka pritom čaká poriadne nahustený program, keď v priebehu týždňa odohrajú až 3 zápasy. Úvodný duel odohrajú mladí Slováci 21. septembra s Bieloruskom. Následne ich čaká Arménsko (24. septembra) a náročný týždeň uzavrú stretnutím s domácim Nemeckom (27. septembra).

Po reprezentačnej prestávke sa ligové súťaže rozbehnú v prvý októbrový víkend. Ružomberok odohrá najbližší zápas v piatok 30. septembra o 17:30 h, keď na domácom štadióne nastúpi proti nováčikovi zo Skalice.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.