Brankár Matúš Macík opúšťa Ružomberok. Mieri do českého Olomouca

Ružomberský futbalový brankár Matúš Macík, ktorý pod Čebraťom pôsobil šesť sezón, prestupuje do Sigmy Olomouc.

Do Česka mieri 27-ročný gólman po dohode predstaviteľov oboch klubov, informuje oficiálna stránka ružomberského futbalového klubu. Sigma Olomouc je aktuálne štvrtým tímom českej najvyššej futbalovej súťaže.

Brankár Macík začal svoju kariéru v Liptovskom Mikuláši. V roku 2015 hosťoval v Ružomberku a o rok neskôr k Liptákom aj prestúpil.

„Matúšovi Macíkovi ďakujeme za pôsobenie v našom klube a prajeme mu veľa úspechov v jeho prvom zahraničnom pôsobisku ako aj v osobnom živote!“ komentoval ružomberský klub Macíkov prestup.

Matúš Macík odohral za Ružomberok podľa portálu Flashscore 120 zápasov. Predstavuje to viac ako 11-tisíc odchytaných minút v ružomberskej bránke.

Plnú minutáž si pripísal napríklad vo finálovom zápase Slovenského pohára s bratislavským Slovanom alebo v zápasoch Európskej ligy s anglickým Evertonom, nórskym SK Brann, srbskou Vojvodinou či švajčiarskym Servette FC.

„Svojimi zákrokmi sa dvakrát pričinil o zisk ligového bronzu, dvakrát odchytal finále Slovnaft Cupu,“ spresňuje oficiálny portál MFK Ružomberok.

Titulná fotografia – Rudo Maškurica

Študujem žurnalistiku na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Píšem aj pre Denník Postoj a externe spolupracujem s Rádiom Lumen, pre ktoré pripravujem spravodajské a publicistické reportáže z okolia Žiliny a Ružomberka.