Buďte lační po informáciách

S novým rokom ide ruka v ruke aj túžba po zmene našich životov. Niektorí si dávajú predsavzatia, ktoré sa týkajú zdravého životného štýlu, iní sa chcú zbaviť svojich zlozvykov.

Mnohí z nás si však opäť kladú otázku, ako urobiť nasledujúci rok ešte lepším. Samozrejme, žiadny univerzálny návod neexistuje. Odborníci sa však zhodujú vo viacerých odporúčaniach. Mali by sme chodiť viac medzi ľudí, meditovať, modliť sa, dopriať si dostatok spánku, zahodiť negatívne myšlienky, šíriť radosť či dopriať si dobré jedlo.

A hoci sme po sviatkoch presýtení všakovakými dobrotami a číslo na váhe nám ešte stále pripomína štedrosť vianočného stola, určite by sme mali aj naďalej byť lační po informáciách. Veď aj prvé tohtoročné číslo Ružomberského magazínu ponúka mnoho zaujímavých tém.

Dozviete sa, aké novoročné predsavzatie by si malo dať naše mesto. O horách, medveďoch a politike nám porozprával riaditeľ mestských lesov a poslanec Milan Šlávka. Boli sme sa pozrieť ako vyzerá pravá liptovská zima na Magurke. Nezabudli sme ani na tvorbu ružomberských spisovateľov a spomenuli sme si aj na ďalší z významných ružomberských rodov.

V mene celej redakcie vám prajeme, nech je pre vás rok 2019 rokom úspechu. Netreba však zabúdať, že ak chceme zmeniť svet, treba začať od seba.

Príjemné čítanie vám želá

Anna Zábojníková

Januárové číslo Ružomberského magazínu kúpite v týchto stánkoch v meste.

V čísle nájdete: 

Téma: Rýchlostná cesta R1: príbeh, ktorý potrvá ešte veľmi dlho

Rozhovor: Milan Šlávka – Ako poslanci nedokážeme byť jednotní

Reportáž: Ako sme sa štverali na zasneženú Magurku

Tvár čísla: Víťaz ceny CE.ZA.AR architekt Peter Sálus –  Námestie by malo vyrásť pri Kultúre

Príbeh: O Ružomberčanke, čo kreslí aj po teniskách: Radšej bude špinavá od farieb, akoby mala sedieť za počítačom

Porota: Aké by malo byť predsavzatie pre mesto na tento rok?

História: Rod Lichardusovcov – Zlaté ručičky zámočníka Jozefa

Kultúra: Keď je slovo pracovným materiálom (Čo všetko napísali vlani ružomberskí spisovatelia)

Šport: Majstri Slovenska zo skromných podmienok – boli sme navštíviť každoročne úspešných mládežníkov v plaveckom oddiely

K tomu spravodajstvo, naše tipy pre váš relax, karikatúra i Slovo vydavateľa.

Ružomberský magazín číslo 1/2019 je už v predaji.

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.