Búrka v Čutkovskej doline spôsobila viaceré škody

Búrková smršť za sebou zanechala povodeň a dva poškodené drevené mostíky. Čutkovský potok sa kvôli prívalovému dažďu vylial zo svojho koryta.

 Letné horúčavy a nedostatok zrážok sa podpísali pod silnú búrku, ktorá zasiahla oblasť nad Čutkovskou dolinou v sobotu 23. júla. Búrka spôsobila povodeň, príčinou ktorej boli dva búrkové systémy, ktoré sa spojili práve nad Čutkovskou dolinou.

Čutkovský potok sa kvôli prívalovému dažďu vylial zo svojho koryta. O prudkom zvýšení hladiny potoka vypovedala aj zakalená voda v Čutkovskej priehrade. Správcovia náučného chodníka sa preto v pondelok 25. júla rozhodli prejsť dolinou a zistiť, aké škody spôsobila valiaca sa voda.

,,Z vedľajšej dolinky pod tiesňavou vznikla prívalová povodeň, ktorá brala čo jej stálo v ceste. Našťastie sa prívalová vlna na lúke rozliala a mala menšiu silu,“ uviedli v príspevku na sociálnej sieti správcovia náučného chodníka.

Búrka spôsobila materiálne škody

Prívalová voda poškodila dva drevené mostíky vedúce k Tiesňave Za dierou, nazývanej aj Čutkovský kaňon. Na náučnom turistickom chodníku zostali naplavené časti polámaných stromov a Čutkovský potok sa vylial z koryta a tiekol po ceste.

„Upozorňujeme aj cyklistov, že cesta v hornej časti doliny je na niektorých miestach značne poškodená a preto zvýšte opatrnosť,“ varovali cyklistov správcovia náučného chodníka.

Fotogaléria

Zdroj: FB/Čutkovská dolina, Známa – Neznáma

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.