Česká turistka pri zostupe z Ploskej cítila nevoľnosť, zavolala horských záchranárov

Pacientku vyšetrili a transportovali do ubytovacieho zariadenia. Foto: HZS

75-ročná turistka sa pravdepodobne prehriala, kvôli čomu bola vyčerpaná. Horskí záchranári ju vyšetrili a previezli do ubytovacieho zariadenia.

V pondelok 19. júna pomáhali príslušníci Horskej záchrannej služby (HZS) 75-ročnej českej turistke, ktorá pri zostupe z Ploskej pocítila náhlu nevoľnosť a slabosť. Kvôli tomu nemohla samostatne pokračovať ďalej, preto jej na pomoc vyrazili horskí záchranári z Donovál.

,,Záchranári po príchode vyšetrením zistili, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou jedná o prehriatie organizmu a následné vyčerpanie. Pacientka bola transportovaná terénnym vozidlom HZS do ubytovacieho zariadenia, odkiaľ už pokračovala v sprievode známych na vlastnú žiadosť samostatne.,” dodali horskí záchranári.

Zdroj: HZS

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.