Cez projekt Daruj knihu môžete spríjemniť sviatky deťom v núdzi

Aj tento rok môžete potešiť novokúpenou knihou deti zo sociálne slabšieho prostredia. Predvianočnú dobročinnú akciu spustili v štvrtok, potrvá zhruba tri týždne.

Projekt Daruj knihu, ktorý už tretí rok prebieha nielen v Liptovskom Mikuláši a Liptovskom Hrádku, ale aj v Ružomberku, organizuje Občianske združenie (OZ) Lokál a Komunitná nadácia Liptov.

Možnosť zakúpiť knihu a anonymne tak obdarovať deti z detských domovov a diagnostických centier majú Ružomberčania v kníhkupectve na ulici Karola Salvu. Vo vnútri vybraných publikácií sa nachádza záložka, kde deti napísali svoje meno, vek a dôvod, prečo by ich konkrétna kniha potešila.

Cena titulov sa pohybuje od päť do 35 eur. V roku 2016 doručovali 180 kníh, vlani ich bolo 250, tento rok obdarujú 90 detí z Liptova. Projekt potrvá, kým sa nevypredajú posledné kusy, organizátori by však chceli začať s distribúciou približne týždeň pred Vianocami.

„Darcovia môžu v knihách zanechať deťom aj pozitívne a motivačné odkazy, a tým prispieť k napĺňaniu posolstva pomoci druhým,“ doplnila Kvetka Legerská z OZ Lokál.

Titulná fotografia: Z minuloročného odovzdávania kníh.

Zdroj fotografií – facebooková stránka OZ Lokál

Som vyštudovaná žurnalistka, zaujíma ma kultúra a história dolného Liptova. Rada píšem o problémoch a záujmoch bežných ľudí, cez ich svedectvá sa snažím pripomínať hodnoty, na ktoré by spoločnosť nemala zabúdať. Zároveň pracujem v oblasti zabezpečenia bezpečnosti priemyselných inštalácií.