Ďalšia slovanská kuca-paca

A to v dobe významných slovenských výročí a pred marcovým zjazdom strany KDH v Ružomberku.

Na Slovensku je to tak, a už ani tak. Pamätáte si, keď v júni, pred siedmimi rokmi vyslovil Robert Fico vetu “Žitňanská nesiaha odbornosťou Harabínovi ani po členky”?

Prebehlica, ktorá na začiatku možno koketovala z KDH, potom vbehla do SDKÚ- DS a nakoniec ako  ministerska spravodlivosti do koaličného Mostu -Híd, si môže pripomenúť i porážku, ktorú sudca Harabín nazval na sociálnych sieťach a Youtube v tom istom roku ako “Harabín – Žitňanská 5:0”.

Nevedno, nuž  kto si má dnes pamätať mnohých slovenských poslancov NR SR meniacich strany spôsobom: kam vietor tam plášť. No horšie to má dnes pani Lucia, ako sa vykrútiť z toho tzv. Istanbulského dohovoru, ktorý vraj podpísala. Čo teda na jej podpis i predseda parlamentu a SNS (kpt. v zálohe) Danko, Smeráci a Mostári -Hídisti. SNS to už včera na obrazovkách TA 3 so svojimi štyrmi poslancami NR SR jasne povedala. Nie takému dohovoru, mal by sa zrušiť.  Rovnako zareagoval aj Chromík, ktorý po troch rokoch ochromil verejnosť doluuvedeným vyhlásením.

Pochopiteľne, že zdravému Slovákovi je jasné, že ženy nemožno týrať, a že rodič 1 a rodič 2 na prihláškach je nezmysel, keď na splodenie homosapiens treba muža a ženu a potom otca a matku. No, a to ďalšie – state z Istanbulu 2011 si bolo treba lepše prečítať. Ktovie, čo bude stáť v nedeľnom  pastierskom liste  slovenským kresťanom týkajúcom sa aj tejto udalosti, ktorá o pár dní  vďačne zamestná TV redaktorov  a horlivých poslancov – rečníkov. A možno vzídu z toho i nové petície a nebodaj i referendá k Istanbulskému dohovoru.

Aj keď Robert Fico nepodržal v roku 2011 Luciu Žitňanskú a ako právničku a ženu ju možno urazil, nič sa nedeje. Aj keď (bývalý sväzák a komunsita) to včera na bratislavskom hrade v Convente MY SME EU povedal, že Európska únia nie je dokonalý projekt a inej alternatívy než EÚ niet, zatiaľ potom platí, že s EÚ na večné časy a nikdy inak. S dôvetkom: Jadro EÚ – náš vzor.

Zaujímam sa o Ružomberok a spoločnosť okolo nás.