Derby cez kopec skončilo remízou

Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok remizovali v 15. kole Fortuna ligy s Duklou Banská Bystrica 1:1.

Derby cez kopec bolo dlho veľmi diétne na šance. V druhom polčase diváci na prvý vzruch čakali do 78. minúty, keď Filip Lichý presným pasom našiel Štefana Gereca, ten si zasekol Jakuba Uhrinčaťa a zblízka otvoril skóre – 1:0. O tri minúty na to bolo vyrovnané, pričom ľavačkou sa presadil Michal Faško. Vzápätí na druhej strane Gerec odmietol ponuku na druhý gól.

Fortuna liga – 15. kolo:

MFK Ružomberok – MFK Dukla Banská Bystrica 1:1 (0:0)

Góly: 78. Gerec – 81. Faško. Žlté karty: Lichý – Ľupták, Slávik, Migaľa, Richtárech. Rozhodovali: Ziemba – Roszbeck, Havlíček. 1235 divákov.

Ružomberok: Krajčírik – Morong, J. Maslo, Mojžiš, Madleňák – Zsigmund 82. Halabrín), Luterán – Tučný (82. Macejko), Chrien (63. Lichý) – Regáli – T. Bobček (63. Gerec).

Banská Bystrica: Hruška – Migaľa, Uhrinčať, Willwéber – Slávik (89. Gašparovič), B. Ľupták (89. Pišoja), Faško, Richtárech, Rymarenko (69. Hanes) – Polievka (90 +. Jackuliak), Franko (69. Depetris).

Hlasy po zápase:

Peter Struhár, tréner Ružomberka: „V prvom polčase sme chceli v útočnej zóne na súpera vytvárať tlak. Boli situácie, keď sme vedeli získať loptu, trochu nám ale chýbala kvalita v ofenzíve. Keď sme sa aj dopredu dostali, prišla zlá prihrávka. Chýbalo mi tiež väčšie tlačenie sa do pokutového územia súpera, kde sme nebývali ani v dostatočnom počte. Na môj vkus tam bolo tiež málo centrov. V druhej polovici bol zámer tlak stupňovať. Myslím si, že v tejto sme boli lepším mužstvom. Dali sme gól, no nemalo by sa stať, aby sme hneď aj inkasovali.“

Michal Ščasný, tréner Banskej Bystrice: „Na ťažkom teréne sme videli zaujímavý zápas. Jedno i druhé mužstvo malo šance. Prvých pätnásť-dvadsať minút sme celkom dobre kombinovali. Mali sme aj jednu pološancu. Potom prišli naše ľahké straty a Ružomberok bol lepším tímom. V druhom polčase sa hra prelievala z jednej strany na druhú. Bol to otvorený zápas. Získali sme veľmi cenný bod, na pôde silného súpera, pričom remíza stretnutiu aj sedela.“

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.