Desaťročné kamarátstvo oslávili futbalovým zápasom pod Čebraťom

Ružomberskí futbalisti a klienti z Centra sociálnych služieb Trojlístok sa stretli na futbalovom štadióne, aby utužili vzájomnú spoluprácu.

Hráči v zelených a oranžových dresoch, rozhodca, dve brány a lopta. Približne takto vyzerá bežný futbalový zápas kdekoľvek na svete. Ten, ktorý sa však odohral v stredu pod Čebraťom, bol o niečo iný. Dôležité tu totiž nebolo víťazstvo, ale radosť zo spoločného stretnutia.

Okrúhle výročie

„Je to už 10. ročník spolupráce nášho Trojlístka s futbalovým klubom Ružomberok. Medzi tým sa síce menili hráči, funkcionári aj tréneri, no zakaždým sme vždy boli v ich priazni,“ teší sa zo spoločného stretnutia terapeutka z Centra sociálnych služieb Trojlístok Eva Buchová.

 

Prvá návšteva futbalistov MFK v Trojlístku (2009/2010). (Zdroj: Eva Buchová) 
Prvá návšteva futbalistov MFK v Trojlístku (2009/2010) Zdroj: (Eva Buchová)

Prvé stretnutie iniciovala s Františkom Strakom, ktorý bol pred desiatimi rokmi trénerom MFK Ružomberok. Priateľstvo utužovali každý rok. Klienti z centra navštevovali štadión a futbalisti zase chodili do Trojlístka. V predvianočnom období dokonca priniesli aj darčeky.

„Prvým stretnutím začala veľká spolupráca. Za tie roky sme sa stretávali často. Futbalisti k nám chodia na deň otvorených dverí, no stretávame sa aj na podpisových akciách a radi nás vezmú aj do svojich priestorov na štadióne,“ hovorí o spoločnom čase s futbalistami terapeutka.

Centrum sociálnych služieb Trojlístok tvoria denní, týždenní aj celoroční klienti. Niektorí sa zúčastňujú aj futbalových turnajov, ktoré sa organizujú medzi podobnými zariadeniami. Práve oni si obliekli dresy a ukázali športového ducha aj proti ostrieľaným hráčom.

Keď aj Trojlístok prináša šťastie

Priateľská atmosféra

„Páčilo sa mi, že sme pomohli deťom aj starším, ktorí to potrebujú. Myslím, že to bola pekná akcia a sme radi, že sme sa mohli takéhoto zápasu zúčastniť. Určite nás potrápili, ale aj my ich,“ hodnotí s úsmevom 19-ročný futbalista Rastislav Švec.

Počas zápasu panovala na ihrisku veselá atmosféra. „Užili sme si to, strelil som jeden gól a naše družstvo aj vyhralo. Futbalistov poznám, bol to pre mňa zážitok,“ opisuje stretnutie klient Trojlístka Peter Kučera.

„Zvyčajne naše vzájomné stretnutia napĺňame tým, že pred vianočnými sviatkami chodievame do Trojlístka. Teraz sme to deťom chceli opätovať, aby prišli aj na futbalový štadión. Chlapci, ktorí si zahrali s klientmi si musia vážiť, že sú zdraví a môžu naplno športovať. Deti to zase majú ako náhradu za to, že sa nemôžu zúčastňovať takýchto väčších podujatí,“ uzavrel Peter Adamčiak, vedúci mužstva MFK Ružomberok.

Futbalisti a klienti z Centra sociálnych služieb Trojlístok. (Zdroj: autorka)
Klienti hrali proti ružomberským futbalistom po prvýkrát. (Zdroj: autorka)
Počas zápasu vládla priateľská atmosféra. (Zdroj: autorka)
Dôležité nebolo víťazstvo, ale spoločne strávený čas. (Zdroj: autorka)

Titulná fotografia: Priateľský zápas ružomberských futbalistov a klientov z Centra sociálnych služieb Trojlístok. Zdroj: autorka

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.