Deti zo Sliačov mieria k pápežovi Františkovi

Koledníci z Liptovských Sliačov za zapojili do 28. ročníka Dobrej noviny. Zaspievajú i samotnému sv. Otcovi počas novoročnej sv. omše v chráme sv. Petra vo Vatikáne.

Dobrá novina má v Liptovských Sliačoch už svoje stabilné miesto a dlhodobú tradíciu. Výnimkou nie je ani tento rok. Deti z tunajšej farnosti pod vedením skúsených vedúcich sa opätovne zapojili do šírenia dobrej zvesti o narodení Ježiša Krista.

Priniesli radostnú novinu 110 rodinám

Koledovaním po domácnostiach priniesli radostnú novinu a vyzbieranú sumu venujú na zlepšenie života detí v chudobných afrických krajinách. Počas sviatku sv. Štefana 26. decembra navštívilo 110 rodín v Sliačoch 58 detí a 15 sprevádzajúcich osôb. Počas  popoludnia vyzbierali rekordnú sumu – 4500 eur.

Vedúca Dobrej noviny v obci Ivana Jacková pre RK Magazín povedala, že záujemcovia môžu prispieť na dobrú vec ešte do Troch kráľov. Pokladničky na tento účel sú umiestnené v obidvoch katolíckych kostoloch v  Liptovských Sliačoch. Doplnila, že príprava na koledovanie trvala približne mesiac.

„Vzhľadom na zvýšenú chorobnosť detí a zatvorenú školu v predvianočnom období opäť prebiehala online. Ale podarilo sa nám zladiť, nacvičiť a pripraviť všetko potrebné,“ dodala Jacková.

Mieria do Ríma a Vatikánu

Piati koledníci z Liptovských Sliačov – štyri deti pod vedením I. Jackovej odchádzajú 28. decembra do Ríma a Vatikánu. Organizátori  Dobrej noviny na Slovensku – Hnutie kresťanských spoločenstiev detí eRko ich vybrali ako jediných v rámci našej krajiny, aby šírili radostnú zvesť na Veľvyslanectve SR, v Ústave sv. Cyrila a Metoda v Ríme.

Naša delegácia zaspieva aj švajčiarskej garde, ktorá ochraňuje pápeža Františka i samotnému sv. Otcovi počas novoročnej sv. omše v chráme sv. Petra.  „Tento rok v januári sme spievali prezidentke Zuzane Čaputovej a na základe toho nás vybrali, aby sme reprezentovali Slovensko v Ríme,“ dodala vedúca koledníkov.

Zmeňme púšť na záhradu

Tento rok sa koná už 28. ročník Dobrej noviny. Prvý ročník sa uskutočnil v roku 1995. V rámci celého Slovenska sa do neho zapojilo takmer 3000 koledníkov zo 104 farností. Vyzbierali vyše milión slovenských korún. Mottom tohtoročnej je „Zmeňme púšť na záhradu“. O možnosti zapojiť sa do projektu a podpory projektu a ďalších aktivitách  sa viac dozviete na webovej stránke.

Fotogaléria

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.