Nová stromová aleja spája dve obce

Stromovú aleju vysadili desiatky dobrovoľníkov. Foto: Katarína Sališová
Na poľnej ceste medzi obcami Liptovská Štiavnica a Liptovské Sliače pribudla pred pár dňami nová stromová aleja. Tvorí ju 160 stromov – 80 líp a rovnaký počet orechov, ktoré vysadili dobrovoľníci – deti i dospelí.

S nápadom prišiel František Hanes zo združenia Ružomberčania pomáhajú Ružomberčanom. Ten pre RK Magazín povedal, že účelom aktivity bolo spríjemniť cestu peším i cyklistom, ktorí ňou často prechádzajú i skultúrniť tamojšie prostredie.

Iniciátori podali projekt prostredníctvom Nadácie Ekopolis a na tento účel sa im podarilo získať 3600 eur. „Ďakujeme všetkým, ktorí akýmkoľvek spôsobom priložili ruku k dielu – najmä vedeniu Obce Liptovská Štiavnica, členom miestnej Jednoty dôchodcov Slovenska, hasičom či poľovníkom, žiakom tamojšej základnej školy, ale aj študentom SOŠ polytechnickej či Bilingválneho gymnázia v Ružomberku,“ uviedol  F. Hanes.

Stromovú aleju, ktorá symbolicky spája dve susediace obce v okrese Ružomberok, vysadili desiatky dobrovoľníkov. S výsadbou 160 líp a orechov prišli pomôcť deti, študenti, dôchodcovia, ale napríklad aj poľovníci. Po zasadení stromčeky pripevnili k oporným kolom, pred zverou ich ochránia oplôtky z pletiva.

Autor myšlienky ubezpečil, že nejde o poslednú takúto aktivitu. Ďalšou, ktorú by členovia združenia chceli realizovať, je zhotovovanie vtáčích búdok v základných školách v okrese Ružomberok.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Vyštudovala som publicistiku a masmediálnu komunikáciu. Vyše dvadsať rokov pôsobím v médiách ako redaktorka a manažérka marketingu. V poslednom období pomáham klientom zviditeľniť sa v online svete, cez digitálny marketing. Najviac je pre mňa moja rodina. Vychutnám si chvíle pri dobrej a voňavej káve či knihe. Snažím sa čo najviac hýbať, mám rada bicyklovanie, turistiku a beh na lyžiach.