Náhla voda a nánosy blata v pondelok potrápili obyvateľov Likavky

Krátko po 18. hodine sa potôčik Žabovo v Likavke zmenil na hustú zemitú vodu.

Príčinou náhlej pohotovosti v pondelok 21. júna v Likavke bola prietrž mračien. „Veľké množstvo vody spadlo v krátkom časovom intervale na jedno miesto a to na východný cíp obce,“ spresnil pre RK Magazín starosta Likavky Marián Javorka.

Keďže dážď zasiahol plochu poľnohospodársky obrábanej pôdy, zobral so sebou do potoka veľa blata a zeminy.

„Potok sa v momente zdvihol o jeden a pol metra,“ opísal Javorka s tým, že aj keď je koryto potoka vysoké, nánosy sa pri premosteniach pozachytávali a tvorili vode prekážky, následkom čoho sa voda vyliala na cesty a zaplavila aj rodinné domy, ich dvory či záhrady.

„Bolo potrebné našim spoluobčanom čerpať zatopené pivnice a dvory a čistiť cesty, jarky a dažďové vpuste a priepusty nielen v okolí kostola a obecného úradu, ale aj pri družstve,“ písali Hasiči Likavka na facebooku s tým, že využili všetky tri cisternové automobilové striekačky, aby sme čo najskôr odstránili napáchané škody.

Zásah ukončili likavskí hasiči o 21:41 a potom ešte viac ako pol hodiny čistili a plnili techniku pri hasičskej zbrojnici. „Do 22. hodiny sa podarilo situáciu úplne stabilizovať,“ zneli slová starostu Mariána Javorku.

Titulná fotografia: Hasiči pomáhajú pri povodni. Foto – Hasiči Likavka

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.