Do mesta prídu nové hybridné autobusy

Vlani nasadili päť kusov nových autobusov, ktoré spĺňajú normu Euro 6D. Foto: Miroslav Parobek
Vozový park MHD v Ružomberku doplnia nové autobusy s hybridnou technológiou. Dodanie vozidiel je plánované na druhú polovicu tohto roku.

Vozový park Mestskej hromadnej dopravy (MHD) v Ružomberku by malo doplniť osem nových autobusov s hybridnou technológiou elektro/nafta. Dodanie vozidiel je plánované na druhú polovicu tohto roku. Pre TASR to vo štvrtok 2. marca uviedol hovorca ružomberského primátora Vladimír Miškovčík.

„V mestskej autobusovej doprave máme momentálne nasadených 13 autobusov. Všetky vozidlá spĺňajú najprísnejšiu ekologickú normu Euro 6. Najstarší autobus je s rokom výroby 2017 a najmladší s rokom výroby 2022. Vlani bolo nasadených päť kusov nových autobusov s konvenčným motorom, ktoré spĺňajú normu Euro 6D,” priblížil Miškovčík.

Nové mestské autobusy v Ružomberku

Kúpa lístkov aj cez mobilnú aplikáciu

Koncom minulého roka mesto spustilo mobilnú aplikáciu, cez ktorú je možné kupovať všetky druhy cestovných lístkov, mať dopravnú kartu v mobilnom telefóne, vyhľadávať autobusové spoje a zistiť z máp presnú polohu autobusov podľa GPS. „Tu pripravujeme vylepšenia, aby nám verejnosť mohla napísať prípadné podnety priamo cez aplikáciu,” podotkol hovorca.

Zdôraznil, že postupne spúšťajú aj preferenciu autobusov na križovatkách dynamickej zelenej vlny, a to tak, aby sa eliminovali meškania.

Mesto spustilo mobilnú aplikáciu, kde získate dôležité informácie

Zdroj: teraz.sk

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.