Dôchodca kradol v predajni časopisy

Ilustračná fotografia. Zdroj: Shutterstock.com
Odstavené auto v strede vozovky či prípady nadmerného požitia alkoholu. To je len časť prípadov, ktoré riešili mestskí policajti v Ružomberku v ostatnom období.

Vo štvrtok 6. apríla sa zamestnankyňa predajne na ulici Podhora obrátila na Mestskú políciu (MsP) v Ružomberku s tým, že chytila zlodeja. Vyslaná hliadka zistila, že podozrivým z krádeže dvoch časopisov je 75-ročný muž z okresu Ružomberok.

„Policajti lustráciou osoby zistili, že dotyčný pán v nedávnej minulosti kradol v tej istej predajni. Vo februári tohto roka v nej ukradol cukrovinky za takmer 20 eur. Vtedy mu bola na mieste uložená bloková pokuta,“ informoval Roman Jankovič z MsP.

V Trestnom zákone je však uvedené, že ten, kto bol za krádež v predchádzajúcich dvanástich mesiacoch riešený v blokovom konaní, naplní skutkovú podstatu trestného činu krádeže. Z tohto dôvodu bola mužovi obmedzená osobná sloboda a bol predvedený na Obvodné oddelenie Policajného zboru v Ružomberku.

Opustené auto v strede cesty, ďalšie zapadlo na lúke

V sobotu 8. apríla oznámil vodič prechádzajúci sídliskom Klačno, že v blízkosti fitnescentra je v strede vozovky odstavené auto, ktoré sa pravdepodobne spustilo z parkovacieho miesta. Na kamerovom systéme bolo vidieť, ako sa vozidlo bez vodiča spustilo do stredu cesty a čiastočne blokovalo obidva jazdné pruhy.

„Na miesto bola z daného dôvodu vyslaná hliadka. Do jej príchodu však vodiči vozidiel prechádzajúcich týmto úsekom odtlačili auto späť na parkovacie miesto a pod koleso podložili kameň,“ uviedli mestskí policajti a dodali, že na základe evidenčného čísla zistili majiteľku vozidla a upozornili ju, aby si vozidlo proti pohybu riadne zabezpečila.

V ten istý deň sa na mestskú políciu so žiadosťou o pomoc obrátila žena, ktorá s vozidlom zapadla na Vlkolínskych lúkach. „Hliadka na mieste zistila, že žena s trvalým bydliskom v Bratislave zablúdila a keď sa chcela otočiť, zapadla v blate,“ ozrejmili policajti s tým, že jej vozidlo pomohli vytlačiť na cestu a žena mohla pokračovať v jazde.

Ľudia pod vplyvom alkoholu zamestnali mestských policajtov

Nadmerné požitie alkoholu bolo častou príčinou výjazdov hliadok mestskej polície za ostatné obdobie. Na Veľký piatok preverovala hliadka telefonické oznámenie, že na ulici Hurbanova leží v strede cesty muž.

„Policajti na mieste našli ležať 27-ročného muža z okresu Ružomberok, ktorý bol zjavne pod vplyvom alkoholu. Hliadka pomohla mužovi vstať a odviedla ho mimo cestu na bezpečné miesto,“ priblížil Jankovič a dodal, že muž sa následne prebral a po chvíli odišiel domov.

V sobotu 8. apríla o pol piatej nadránom si ďalší opitý muž ustlal v priestoroch predajne na čerpacej stanici. Obsluhe sa ho nepodarilo zobudiť a preto kontaktovali mestskú políciu. „Išlo o 28-ročného muža z okresu Liptovský Mikuláš. Hliadka muža zobudila a vyzvala ho, aby priestor čerpacej stanice opustil,“ informovali mestskí policajti.

V utorok 11. apríla si okoloidúci na Žilinskej ceste všimli ležať v tráve muža a oznámili to mestskej polícii. „Hliadka muža prebrala a odviedla na blízku lavičku. Muž nebol zranený, avšak vzhľadom na jeho vyšší vek mu bola ponúknutá pomoc,“ vysvetlili policajti s tým, že muž pomoc odmietol a povedal, že pôjde domov sám.

Pospal si vo vchode bytovky

Ďalšie oznámenie o opitom mužovi, ktorý sa váľa vo vestibule železničnej stanice, preverovali mestskí policajti v ten istý deň popoludní. Tentokrát išlo o 61-ročného muža z okresu Ružomberok. „Hliadka ho v záujme obnovenia verejného poriadku vyviedla pred stanicu na lavičku. Muž nepotreboval ošetrenie, bol len pod vplyvom alkoholu,“ ubezpečili z MsP.

V stredu 12. apríla hodinu po polnoci oznámili obyvatelia bytovky na Nábreží M. R. Štefánika, že vo vchode spí neznámy muž. „Pri kontrole totožnosti bolo zistené, že ide o 68-ročného muža z okresu Liptovský Mikuláš. Ten bol pod vplyvom alkoholu a po výzve hliadky opustil bytovku,“ uviedol R. Jankovič s tým, že muž mal kúpený lístok na vlak a odišiel smerom na stanicu.

Zdroj: MsP Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.