Domáca premiéra

Ružomberských futbalistov čaká prvý domáci duel pod vedením nového trénera. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok odohrajú v utorok o 16:30 h tretie stretnutie v rámci letnej prípravy proti FK Pohronie.

Zverenci Petra Tomka zaznamenali úspešný vstup do prípravy, keď úvodné dva súboje vyhrali. Najskôr Liptáci triumfovali v Kroměříži po výsledku 3:1. Následne sa Ružomberčania predstavili na pôde nováčika Niké ligy – 1. FC Košice, ktoré zdolali 3:2.

„Ruža“ zdolala nováčika Fortuna ligy

Jediný domáci zápas

Futbalisti FK Pohronie obsadili v uplynulom ročníku II. ligy 5. miesto, so ziskom 44 bodov. Horehronci majú skúsenosti aj s najvyššou súťažou, v ktorej pôsobili tri sezóny. V ročníku 2021/22 ale skončilo Pohronie na poslednej 12. priečke a muselo sa porúčať z elitnej ligy.

Horehronci doposiaľ odohrali v príprave tri stretnutia, pričom v dvoch prípadoch ťahali za kratší koniec. Najskôr neuspeliDunajskej Strede, ktorej podľahli najtesnejšom rozdielom (0:1). Následne nastúpil druholigista proti 1. FC Košice, s ktorými prehral vysoko 0:5. Ostatný zápas odohralo Pohronie proti AS Trenčín, pričom s ním remizovalo 1:1.

Prípravný duel MFK Ružomberok – FK Pohronie je jediným súbojom, ktoré odohrajú Liptáci počas letnej prípravy na domácej pôde. Stretnutie sa malo pôvodne odohrať o 16:00 hod., no napokon sa uskutoční o polhodinu neskôr (16:30 h). Vstup na tento zápas je bezplatný, pričom pre fanúšikov bude otvorená západná tribúna.

Niké liga sa blíži

Po tomto súboji čakajú „Tomkovcov“ ešte tri prípravné duely. Cez víkend (8. júl) „oranžoví“ nastúpia v Karvinej, ktorá v uplynulej sezóne vyhrala druhú českú ligu a postúpila do najvyššej súťaže.

O týždeň na to Liptáci vyzvú poľské prvoligové mužstvo Cracovia Krakov (15. júl). Generálkou na Niké ligu bude pre Ružomberok zápas proti ukrajinskému tímu Zorya (22. júl), ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste.

Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel nového ročníka Niké ligy v sobotu 29. júla na pôde MŠK Žilina.

Program MFK Ružomberok v letnej príprave:

24. jún: SK Hanácká Slavia Kroměříž – MFK Ružomberok 1:3
28. jún: FC Košice – MFK Ružomberok 2:3
04. júl o 16:30 h: MFK Ružomberok – FK Pohronie
08. júl: MFK Karviná – MFK Ružomberok 
15. júl: KS Cracovia Krakov – MFK Ružomberok 
22. júl: FC Zorya Luhansk – MFK Ružomberok

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.