Druhá prehra najtesnejším rozdielom

Ružomberčania zaznamenali druhú prehru v príprave. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v piatok 14. júla v piatom stretnutí v rámci letnej prípravy s MKS Cracovia Krakow 0:1.

Zverenci Petra Tomka doposiaľ odohrali v príprave štyri súboje, pričom si v zaznamenali tri výhry a jednu prehru. Postupne Liptáci zdolali Kroměříž (3:1), FC Košice (3:2) a FK Pohronie (2:1).

V ostatnom dueli ale „oranžoví“ ťahali za kratší koniec, keď podľahli MFK Karviná 0:1. Ružomberčania si tak pripísali prvú prehru pod novým trénerom.

O výsledku rozhodol záver stretnutia

Na zápasovej súpiske Ružomberka sa nachádzala aj jeho nová posila útočník David Jackuliak. Ten včera (13. júla) podpísal s Liptákmi trojročný kontrakt.

Prvý polčas gól nepriniesol. V druhom dejstve to dlhé minúty vyzeralo obdobne. Keď už sa zdalo, že sa mužstvá rozídu zmierlivo, prišiel zlomový moment stretnutia. V 85. minúte chyboval ružomberský záložník Oliver Luterán, čo dokonale využil Cornel Rapa, ktorý prekonal Dominika Ťapaja – 1:0.

Bol to jediný gólový okamih duelu. MKS Cracovia Krakow triumfovala nad MFK Ružomberok 1:0. „Tomkovci“ tak zaznamenali už druhú prehru v príprave v rade.

Posledný prípravný súboj

Najbližší zápas odohrajú Liptáci v sobotu 22. júla, keď vyzvú ukrajinský tím Zorya. Tá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste. Týmto súbojom Ružomberčania ukončia prípravu a zároveň toto stretnutie bude pre nich generálkou na Niké ligu.

Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel nového ročníka Niké ligy v sobotu 29. júla na pôde MŠK Žilina.