Ružomberok predstavil posilu do ofenzívy

David Jackuliak bude pôsobiť v oranžovom drese do roku 2026. Foto: MFK Ružomberok
Novou akvizíciou MFK Ružomberok je útočník David Jackuliak, ktorý podpísal kontrakt na tri roky.

Čoskoro 20-ročný ofenzívny hráč začínal s futbalom v rodnej Banskej Bystrici, kde doposiaľ strávil väčšinu svojej kariéry. Na rok si však „odskočil“ aj do Dunajskej Stredy, ale následne sa opätovne vrátil pod Urpín. V uplynulej sezóne zasiahol D. Jackuliak v drese Dukly v rámci najvyššej súťaže do 5 zápasov. Okrem toho si pripísal aj dva štarty v Slovnaft Cupe, pričom jedenkrát aj skóroval.

Na základe dohody o striedavých štartoch nastupoval D. Jackuliak v ostatnom ročníku aj v drese druholigového MFK Dynamo Dolný Kubín. V 16-tich stretnutiach zaznamenal 4 góly a aj vďaka jeho presným zásahom sa oravský celok udržal v druhej najvyššej súťaži.

Druhá posila „oranžových“

V aktuálnom prestupovom období ide v ružomberskom kádri už o štvrtú hráčsku zmenu. Prvou posilou Liptákov bol 27-ročný obranca Juraj Kotula, ktorý podpísal v MFK Ružomberok dvojročný kontrakt. Opačným smerom putoval útočník Marko Kelemen, ktorý zamieril na ročné hosťovanie do maďarského druholigového tímu Szombathelyi Haladás.

Minulý týždeň zamieril k našim južným susedom aj skúsený obranca Alexander Mojžiš. Ten po štyroch sezónach v drese „Ruže“ odišiel na ročné hosťovanie do maďarského mužstva VSC Debrecín.

Príprava vrcholí

Zverenci Petra Tomka doposiaľ odohrali v letnej príprave štyri súboje, pričom si v nich pripísali tri výhry a jednu prehru. Najbližší duel odohrajú Ružomberčania v piatok 14. júla o 17:00 hod., keď nastúpia proti poľskému celku MKS Cracovia Krakow.

Budúci víkend (22. júl) Liptáci ukončia prípravu, keď vyzvú ukrajinský tím Zorya, ktorá v nedávno skončenom ročníku tamojšej ligy skončila na 3. mieste. Toto stretnutie bude pre „oranžových“ zároveň generálkou na Niké ligu.

Najvyššia slovenská súťaž štartuje v posledný júlový víkend (28. – 30. júl). MFK Ružomberok odohrá úvodný duel nového ročníka Niké ligy v sobotu 29. júla na pôde MŠK Žilina.

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.