Dvaja mladí hráči opúšťajú MFK Ružomberok

Matúš Matej podpísal s MFK Ružomberok nový kontrakt. Foto: Rudolf Maškurica
Útočník Matúš Matej a obranca Matúš Krištof mieria na ročné hosťovanie do Rimavskej Soboty.

Devätnásťročný ofenzívny hráč Matúš Matej mal doposiaľ na svojom konte dva zápasy v drese seniorského mužstva. Debut v hlavnom tíme si pripísal v sezóne 2021/22, keď dostal príležitosť v závere stretnutia s FC DAC 1904 Dunajská Streda, ktorý „Ruža“ vyhrala 4:1. Okrem toho si pripísal aj štart v 2. kole Slovnaft Cupu, v dueli s OŠK Renop Liptovská Teplá (2:0).

M. Matej bol súčasťou jednotlivých mládežníckych výberov ružomberského tímu, pričom v ostatnom ročníku pôsobil v „devätnástke“. V jej drese skóroval sedemkrát. Aj vďaka jeho gólom obsadil starší dorast v lige 5. miesto.

Napriek tomu, že v najbližšom ročníku bude M. Matej pôsobiť na hosťovaní v treťoligovej Rimavskej Sobote, tak podpísalMFK Ružomberok prvý profesionálny kontrakt s platnosťou do konca sezóny 2024/25.

Pôsobiť budú na ružomberskej farme

Rovnakým smerom ako M. Matej putuje aj 18-ročný ružomberský obranca Matúš Krištof. Ten doposiaľ nemá na svojom konte žiaden štart v seniorskom tíme, no pôsobil v staršom doraste. V nedávno skončenom ročníku si tento defenzívny hráč pripísal dva presné zásahy.

Obaja mladí perspektívni hráči tak strávia najbližšiu sezónu na farme MFK Ružomberok, ktorou bude aj naďalej MŠK Rimavská Sobota. Tá v uplynulom ročníku tretej najvyššej súťaže skončila na 5. priečke. Začiatok tretej ligy je naplánovaný na prvý augustový víkend (5. – 6. august).

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.