Fotoreportáž: Pozrite sa, ako vyzerajú schátrané kúpele Korytnica

Príbeh slávnych kúpeľov odvial čas. Porozbíjal okná a poškodil aj statiku budov.

Vojsť do niektorých domov je možné len na vlastné riziko. Zvedavosť nás posmelila aspoň nahliadnuť. Budovy skutočne vyzerajú tak, akoby Slovenské národné povstanie skončilo len včera. Takmer pri každom kroku najskôr preveríme či sa pod kartónom skutočne nachádza podlaha.

Na zemi leží mnoho záznamov, obaly z gramofónových platní, dokonca plagát na kultúrne leto. Práve ten nás utvrdil v tom, že kúpele žili vlastným životom. V roku 1997 tu každý víkend vystupoval iný folklórny súbor vrátane Litvovho z Ružomberka.

Niekde na nás vykúkajú plesnivé steny, inde zasa trčia káble. Na jednej z väčších budov sa vyjašili aj sprejeri.

  

Kúpele by dnes boli dokonalou kulisou na nakrúcanie apokalyptického filmu. Areál však nespustošila pandémia, mimozemský útok, jadrová vojna či pád meteoritu. Skutočnou katastrofou bola privatizácia. Viac sa o kedysi slávnych kúpeľoch Korytnica dočítate v našom článku.

Liečivá voda ukrytá v troskách slávnej minulosti

 

Fotografie: Juraj Brezáni, Anna Zábojníková

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.