Futbalisti chcú hrať s Glasgowom Rangers

Pod vedením Jána Haspru a Mareka Saparu začala príprava A-mužstva MFK Ružomberok na novú sezónu Fortuna ligy (+ video).

V stredu popoludní sa do šatne A-mužstva vo východnej tribúne muselo zmestiť až 31 hráčov.

„Je nás momentálne trochu viacej. Máme tu až sedem chalanov z juniorky. Postupom času a s blížiacou sa sezónou budeme káder zužovať,“ odôvodnil vysoký počet hráčov tréner Ján Haspra.

Kružliak, Macík aj Gal Andrezly na ihrisku

Neboli medzi nimi Zinedin Mustedanagić a Ján Čtvrtečka. Obom skončilo hosťovanie z pražskej Sparty.

„Zatiaľ sú to jediné odchody a všetko ostatné sú reči. Ale prestupový kolotoč sa iba rozbieha a prípadné prestupy ešte len budeme riešiť. Ale boli by sme radi, keby do Európskej ligy zasiahli všetci, ktorí sú momentálne k dispozícii,“ komentoval situáciu s odchodmi tréner Ján Haspra mladší.

Po ihrisku tak behali aj mená o ktorých odchode počuť „zaručené informácie” najviac: Peter Gal Andrezly, Matúš Macík či Dominik Kružliak, ktorý dokonca predĺžil s klubom zmluvu.

„Mám zmluvu na rok, ale všetko je možné. Je o mňa záujem, no zatiaľ to neriešim ani nechcem riešiť. Potrebujem sa sústrediť na prípravu. Rád by som si tu zahral ešte Európsku ligu a potom uvidíme. Možné je úplne všetko,“ pripustil kapitán Kružliak aj možnosť, že napokon odohrá na Liptove kompletnú sezónu.

Chýbal ešte Kristi Qose, ktorý sa pre reprezentačné povinnosti s tímom Albánska pripojí neskôr. Aj o neho je na prestupovom trhu záujem.

Martin Regáli s trénerom Jánom Hasprom. Foto – Rudolf Maškurica, Zdroj – mfkruzomberok.sk

Noví hráči: definitívne Regáli a Mojžiš

Klub sa už môže pochváliť aj dvomi úlovkami na prestupovom trhu. Prišiel 25-ročný stredopoliar z Michaloviec Martin Regáli.

„Upieklo sa to celkom rýchlo. Minulý týždeň sa mi ozval tréner Haspra, následne pán Bezák. Som tu, takže to všetko dopadlo, chvalabohu, dobre,“ naznačil radosť z prestupu hráč, ktorý vlani odohral za východniarov dvanásť zápasov, v ktorých strelil dva góly a dostal dve žlté karty.

„Ja som veľmi rád, vďační, a je to pre mňa výzva. V klube som už v zime hovoril, že nechcem predlžovať zmluvu a rád by som skúsil niečo nové. Verím, že sa futbalovo zdokonalím a že budem platným členom kádra. Európska liga je bonus. Každý futbalista túži hrať v európskych pohárových súťažiach,“ zdôvodnil svoje pohnútky prestúpiť ofenzívny záložník.

Ďalším z istých nových tvári je 20-ročný krajný obranca Alexander Mojžiš. Prišiel z Podbrezovej, zatiaľ podpísal ročný kontrakt.

„Máme tu aj 21-ročného Ondřeja Novotného na skúške zo Sparty Prahy a čakáme ešte na príchod Petra Ďungela z Poľska,“ priblížil Haspra mladší mená, z ktorých by sa mohli vykľuť nováčikovia v oranžovom drese.

Nevylúčil ani príchod ďalších hráčov. Bude to však reagovanie na prípadné odchody z mužstva.

„S týmto kádrom by sme to mohli zvládnuť,“ povedal tréner.

Nový futbalový tréner Ján Haspra: Trúfame si, ale prosím verejnosť o trpezlivosť

Želanie: Glasgow Rangers

Už tento týždeň vyžrebujú Ružomberčanom súpera v Európskej lige. Na výber sú desiatky mužstiev. V ankete, ktorú klub urobil medzi svojimi hráčmi a realizačným tímom zvíťazil škótsky Glasgow Rangers. Je to aj preferencia trénera Haspru.

Nová trénerska dvojica Marek Sapara (vľavo) a Ján Haspra mladší. Foto – Rudolf Maškurica. Zdroj – mfkruzomberok.sk

„Sú tam ľahší aj ťažší súperi. Osobne sa bojím lietať, takže nechcem ísť niekde do Kazachstanu a ideálne, aby sme sa za súperom dostali suchou nohou. Ale ak už to bude potrebné, tak potom Glasgow Rangers. Nech majú aj diváci zážitok a má to hneď od začiatku nejaký šmrnc,“ vyslovil svoje prianie smerom k Európskej lige Haspra.

Času nie je nazvyš. Európska liga štartuje 1. predkolom 11. júla, odveta je na programe o týždeň neskôr.

„K chlapcom som bol úprimný. Viem presne, ako to je. Úvod sezóny je divný v tom, že partia, ktorá uhrala Európu mala s trénermi nejaké puto, ale tí tu už nie sú. Je to pre nich ťažké zvykať si na niečo nové, ale budeme to musieť stihnúť čím skôr, aby cesta, hráčov ku mne a moja k hráčom netrvalo dlho a bolo to čím skôr úspešne za nami,“ povedal k tomu Haspra.

Spolu s asistentom Marekom Saparom a kondičným trénerom Tomášom Bartkom už potom viedli tréning na hlavnom ihrisku.

V tom čase bol stále ešte v zvláštnej pozícií, pretože mal pred sebou aj posledné dni trénovania ružomberskej rezervy. Tá v piatok večer porazila Žarnovicu 7:0, čím sa misia Haspru so Saparom pri ružomberskej rezerve úspešne skončila. Pred zápasom si celý tím prevzal pohár i medaily za víťazstvo v 3. lige Stred. Mimochodom, Marek Sapara si v tomto stretnutí ako striedajúci hráč ešte aj zahral.

Program prípravy MFK Ružomberok

18. 6. 2019 o 18:00, MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Ružomberok

22. 6. 2019 o 15:00, FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – MFK Ružomberok
24. – 30. 6. 2019 sústredenie Poľsko (Opalenica) – pravdepodobne 2-3 prípravné zápasy
5. 7. 2019 o 19:00, MFK Ružomberok – FK Fotbal Třinec (Česko)

Titulná fotografia – Futbalisti počas prvého dňa prípravy. Foto – autor.

Mám za sebou desať rokov práce v Mestskej televízií Ružomberok. Pedagogicky pôsobím na Katedre žurnalistiky Katolíckej univerzity, kde som aj vyštudoval. V Ružomberskom magazíne som šéfredaktor.