Futbalový sviatok v Liptovskej Teplej

V Liptovskej Teplej sa po roku predstaví ďalší prvoligista. Foto: Rudolf Maškurica

Futbalisti OŠK RENOP Liptovská Teplá nastúpia v 2. kole Slovnaft Cupu proti MŠK Žilina.

Teplania, hrajúci 6. ligu, začali svoju púť v národnom pohári proti FK Strečno. Liptovská Teplá nezačala duel na pôde účastníka 6. najvyššej súťaže ideálne, keď od 4. minúty prehrávala po vlastnom góle Jozefa Žiarana 1:0. Po zmene strán poslal Strečno do dvojgólového vedenia Denis Tkáčik, ktorý premenil pokutový kop – 2:0. V tomto momente to s ambíciami Teplanov vyzeralo zle. Záverečná 20-minútovka ale patrila mužstvu z Liptova.

V 70. minúte znížil skóre Marek Milan – 2:1. O 11 minút bol stav nerozhodný, keď sa presadil Peter Sališ (2:2). Famózny obrat Teplanov dokonal v 86. minúte Milan Eliaš – 2:3. Postupovú bodku dal v 90. minúte Mário Almaský, niekdajší hráč MFK Ružomberok.

OŠK RENOP Liptovská Teplá po skvelom druhopolčasovom obrate zdolala FK Strečno 4:2 a zaistila si postup do 2. kola. V ňom Teplania privítajú na domácom ihrisku MŠK Žilina, pričom stretnutie je predbežne naplánované na 23. augusta.

Najskôr „Ruža“, teraz „šošoni“

Pre Liptovskú Teplú nejde o premiérovú účasť v národnom pohári. V uplynulom ročníku mužstvo z Liptova okúsilo Slovenský pohár, pričom sa mu podarilo prebojovať do 2. kola. V úvodnom kole Teplania zdolali v derby Liptovskú Štiavnicu 1:0.

2. kole čakal Teplanov futbalový sviatok, keď privítali na vlastnom trávniku MFK Ružomberok. Účastník 6. ligy držal s favoritom krok počas celého súboja, no napokon s ním prehral 0:2. Po roku tak čaká Liptovskú Teplú ďalšia veľká športová udalosť, keď hostia mužstvo, ktoré počas leta bojovalo v európskych pohároch.

O postup zabojuje aj Bešeňová

Okrem OŠK RENOP Liptovská Teplá a prvoligového MFK Ružomberok, reprezentujú ružomberský okresSlovnaft Cupe aj ďalšie tri mužstvá. Jedno z nich už ale v národnom pohári skončilo. Ako prvý sa z dolného Liptova predstavil v Slovenskom pohári účastník V. ligy – OŠK Švošov.

Ten v úvodnom predkole národného pohára nastúpil v Palúdzkej, ktorá v ostatnom ročníku vyhrala 7. najvyššiu súťaž. Švošovčania v stretnutí potvrdili úlohu favorita a triumfovali 3:1. V 1. kole čakal Švošov na vlastnom ihrisku veľmi náročný protivník – treťoligové TJ Tatran Oravské Veselé. Mužstvo z Oravy potvrdilo papierové predpoklady a vyhralo rozdielom triedy (3:0). Švošovčania tak ukončili svoju púť v Slovenskom pohári2. kole.

1. kole boli športoví fanúšikovia svedkami aj malého liptovského derby, keď sa proti sebe postavili Likavka, ktorá privítala Bešeňovú. Likavka, hrajúca 6. najvyššiu súťaž, v domácom prostredí mimoriadne potrápila účastníka IV. ligy – OŠK Bešeňovú. Napokon sa z tesnej výhry tešil štvrtoligista, ktorý triumfoval 1:0. V 2. kole privíta Bešeňová na vlastnej pôde treťoligovú Starú Ľubovňu. Zápas sa predbežne uskutoční 23. augusta.