Do inteligentnej lavičky opäť nabúralo auto

Inteligentná lavička na Mostovej ulici je zničená. V utorok ráno do nej v pešej zóne opäť nabúralo auto.

Jedno zo zásobovacích áut, ktoré každé ráno chodia po pešej zóne v meste, zrámovalo v utorok inteligentnú lavičku. Od jej inštalovania v auguste tohto roka je to už druhý raz, čo do nej nabúralo auto.

„Je to asi už na zamyslenie, ako sa vodiči zásobovacích áut v pešej zóne správajú, keď lavičku dokázali už po druhý raz zničiť. Hneď vedľa nej je lampa, aj napriek tomu ju vodiči neregistrujú,” uviedla Kvetka Legerská z projektového oddelenia Mestského úradu v Ružomberku. Doplnila tiež, že podľa informácií z Mestskej polície ju nabúralo auto, ktoré išlo dopredu, čo je možno o to viac nepochopiteľné. „Vodič tam stál asi 20 minút, vybavil, čo mal, a evidentne zabudol, že lavičku má pred sebou.”

Solárnymi panelmi vybavená lavička, ktorá si reguluje teplotu plochy na sedenie, slúži ako wi-fi a zároveň dokáže bezdrôtovo, ale aj pomocou kábla nabíjať mobilné telefóny, je úplne vyvrátená a nefunkčná.

„Samozrejme, pokúsime sa ju opraviť. Príde pán, ktorý ju inštaloval a uvidíme, nakoľko je poškodená a koľko peňazí si to vyžiada. Musíme sa dohodnúť s Technickými službami,” dodala Kvetka Legerská.

Lavičku inštalovali v auguste. Mesto na ňu získalo dotáciu viac ako 2200 eur zo Žilinského samosprávneho kraja. Ďalších 2-tisíc eur doplatilo z vlastného rozpočtu.

Fotografie – redakcia

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydáva aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádza v tlačenej podobe. Ponúka čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova.