Kedy dostanú zamestnanci vojenskej nemocnice sľubované odmeny?

Ministerstvo obrany ešte v septembri informovalo, že odmeny pre zamestnancov, ktorí pomáhali v prvej línii, budú vyplatené v priebehu októbra. Termín nesplnili, namiesto toho stanovili nový.

V prvej polovici septembra sľúbil minister obrany Jaroslav Naď, že prerozdelí takmer päť miliónov eur medzi profesionálnych vojakov a zamestnancov rezortu obrany. Pod ministerstvo obrany patrí aj Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberok. Ministerstva obrany sme sa preto pýtali, koľko zamestnancov dostane sľubované odmeny a v akej výške.

Rezort nám ešte koncom septembra potvrdil, že prebieha technická realizácia vyčlenených prostriedkov v rámci rozpočtu a prevedenia finančných prostriedkov na rezortné kapitoly.

„Predpokladáme, že vyplatenie prebehne počas októbra. V prípade Ústrednej vojenskej nemocnice v Ružomberku pôjde o približne 200 zamestnancov, pričom vyplatená suma by sa mala pohybovať v rozmedzí od 300 do 500 eur v čistom,“ informovala vtedy RK Magazín hovorkyňa ministerstva obrany Martina Kovaľ Kakaščíková.

Zamestnanci však žiadne odmeny nedostali. Rezort obrany sme teda opäť oslovili s rovnakými otázkami. Počet odmenených zamestnancov sa medzičasom zvýšil a rovnako sa zmenila aj výška odmeny. Po novom dostane každý pracovník z prvej línie rovnako.

,,Vyplatenie finančných odmien bude realizované spolu s októbrovou výplatou, ktorá prichádza na účty začiatkom novembra. Ide o 242 odmenených zamestnancov, pričom každý dostane vyplatenú rovnakú sumu t. j. 494 eur v hrubom,” informovala 4.novembra hovorkyňa rezortu obrany Kakaščíková.

Zaujímali sme sa aj pre koho sú určené, odpoveď sme však nedostali. V septembri nám však rezort potvrdil, že sa počíta s odmenením širšieho spektra profesii vrátane lekárskeho a zdravotníckeho personálu (zdravotné sestry, laboranti, sanitári).

Titulná fotografia: Covidové záchytné pracovisko pred ÚVN. Foto: Juraj Brezáni.

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.