Vojenská nemocnica prechádza do núdzového režimu

Nemocnica bude v súvislosti s nárastom počtu nakazených pacientov koronavírusom oddnes až do odvolania poskytovať iba neodkladnú zdravotnú starostlivosť.

Vzhľadom na vývoj situácie súvisiacej s nárastom počtu nakazených pacientov koronavírusom a v súvislosti s nariadeniami krízového štábu prechádza Ústredná vojenská nemocnica SNP Ružomberok – FN do núdzového režimu.

Obmedzenie ambulantnej starostlivosti 

Vojenská nemocnica bude vykonávať iba neodkladné život zachraňujúce operácie. Rovnako bude obmedzená aj ambulantná starostlivosť – len na akútne stavy. V prípade, ak pacienti boli objednaní na operáciu alebo na ambulantné vyšetrenie, je potrebné si telefonicky dohodnúť nový termín.

„Rovnako zavádzame monitorovanie pohybu osôb a vozidiel v oboch areáloch nemocnice. Každému je pri vstupe zmeraná teplota a pracovníci každému v prípade nameranej zvýšenej teploty, položia základné kontrolné otázky. K týmto opatreniam sme pristúpili z toho dôvodu, aby sme obmedzili kontakt pacientov v čakárňach pred ambulanciami, a aby sme mali k dispozícii dostatok lôžok pre pacientov podozrivých z nákazy koronavírusom a tých, u ktorých testy nákazu potvrdia,” vysvetľuje hovorkyňa Vojenskej nemocnice Petra Dišková.

Vojenská nemocnica je pripravená reagovať na epidémiu koronavírusu

[/embed]

Reprofilovali oddelenia 

Na základe nariadenia orgánov štátnej správy nemocnica pristúpila k reprofilizácii oddelení. Pacienti sú momentálne hospitalizovaní na klinike infektológie a na pľúcnom oddelení. V prípade väčšieho počtu pacientov nemocnica reprofilovala lôžka na kožnom oddelení, na očnej klinike, časť lôžok na klinike vnútorného lekárstva a jeden trakt na klinike chirurgie. Nemocnica má však k dispozícii ešte ďalšie možnosti na rozšírenie lôžkových kapacít pre pacientov s koronavírusom.

Nemocnica prosí všetkých, aby nepodliehali panike, a aby striktne dodržiavali nariadenia hlavného hygienika a krízového štábu. Zároveň prosí, aby všetci dodržiavali odporúčania svojho obvodného lekára, a aby zostali v karanténe po návrate z cudziny alebo v prípade kontaktu s nakazenou osobou.

Titulná fotografia: redakcia

Zdroj: Tlačová správa ÚVN

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.