Košiciam nadelili Ružomberčanky stovku

Basketbalistky si jednoznačne poradili s Young Angels Košice, keď im doma nadelili stovku.

V 2. kole nadstavby o titul v basketbalovej extralige hostili Ružomberčanky tím aktuálneho majstra Young Angels Košice. Omladený kolektív vedený Zuzanou Žirkovou však majstrovskú úctu na Liptove nedostal a vo výbornej forme hrajúce Ružomberčanky od úvodu nedovolili „mladým anjelkám“ pomýšľať na lepší výsledok.

Už v polčase dala Ruža 59 bodov. V 24. minúte, keď bol náskok 42 bodový, pustil tréner Suja do hry len slovenskú zostavu, ktorú dopĺňala Nevena Markovičová. Dievčatá, ktoré v pohárovom stretnutí nedostali toľko priestoru čas na palubovke využili efektívne a do konca tretej štvrtiny náskok natiahli na 49 bodov.

 
 

RK Magazín je už tri roky súčasťou ružomberských médií a stále pokračuje vo víziách svojich zakladateľov. Našim cieľom je robiť kvalitnú lokálnu žurnalistiku. Aby sme mohli naďalej slobodne tvoriť, potrebujeme aj vašu podporu.

 
 

Necelých šesť minút pred koncom sa presadila pod košom Beáta Janoščíková a zvýšila už na 101:44. MBK tak dosiahol štvrtú stovku v sezóne, keď napokon zdolal Košičanky 112:58.

Zuzana Žirková, trénerka Young Angels Košice: „Z našej strany sa mi ťažko hodnotí ten výkon, lebo tie veci, ktoré nás zdobili, tak sa po novom roku úplne stratili. Ale ťažko sa hrá proti tak rozbehnutému vlaku, ako je Ružomberok momentálne. Vďaka Bohu, že sme dostali len 112 bodov, lebo naša obrana nebola nikde.“

Juraj Suja, tréner MBK Ružomberok: „Nenazval by som to exhibíciou.  Zle sme bránili v prvom polčase, veľa faulovali, slabí sme boli na doskoku. V globále som však s výkonom spokojný, lebo každá jedna hráčka priniesla tomu družstvu niečo. Nikto nesklamal, nikto sa nezranil, preto som rád.

 

MBK Ružomberok – Young Angels Košice 112:58 (37:22, 22:13, 30:5, 23:18)

MBK: Ellenbergová a Mištinová 22, Jefferyová 12, Stašová 10, Yatskovetsová a Markovičová 9, Janoščíková 8, Šikšniutéová 7, Ivančáková 6, Belušová 3, Kelčíková a Moravčíková 2

Young Angels: Rae Logic 17, Drobná 15, Balážová 8, Blanárová 7, Machalová 6, Kozáková 4, Flešárová 1

TH: 21/20 – 20/15. Trojky: 14-3. Rozhodovali: Fuska, Čurilla, Uhrin. Úspešnosť streľby: 60% – 34,5%.

Titulná fotografia – archívna fotografia zo zápasu MBK Ružomberok – Young Angels Košice. Foto – Rudolf Maškurica