Krajčírik a Luterán pokračujú v Ružomberku

Brankár Ivan Krajčírik (vľavo) a záložník Oliver Luterán (vpravo) predĺžili kontrakt s Ružomberkom do roku 2026. Foto: MFK Ružomberok
Mladí perspektívni hráči podpísali zmluvu s aktuálnym vicemajstrom Slovenska do konca sezóny 2025/2026.

Ružomberská brankárka jednotka, ktorá pôsobí v centre dolného Liptova od roku 2015, vyjadrila spokojnosť z pokračovania angažmánu. „K predĺženiu zmluvy malo dôjsť už skôr, ale nejaký čas trvalo, kým som sa dohodol na podmienkach s klubom. Som rád, že naša spolupráca bude naďalej pokračovať,“ povedal 22-ročný Ivan Krajčírik, ktorý v najvyššej slovenskej súťaži odchytal 64 zápasov, v nich si pripísal 25 čistých kont.

V aktuálnej sezóne odchytal Krajčírik v rámci Fortuna ligy kvôli zraneniu len 4 stretnutia. V uplynulom kole sa ale po 6-zápasovej pauze vrátil do brány a výraznou mierou pomohol Ružomberku k výhre nad Trnavou 3:2. Počas leta odchytal ružomberský gólman aj všetky stretnutia Liptákov v Európskej konferenčnej lige (EKL). Handlovský rodák celkovo nastúpil v drese Ružomberka do 80 duelov, v ktorých si udržal 33-krát čistý štít.

Člen slovenskej reprezentácie do 21 rokov si prvý štart v najvyššej slovenskej súťaži pripísal v ročníku 2017/2018. Po prestupe vtedajšej ružomberskej brankárskej jednotky Matúša Macíka do Sigmy Olomouc v januári 2021, zaujal jeho miesto medzi tromi žrďami práve Krajčírik.

Rovnaká dĺžka zmluva aj pre Luterána

Na predlžení spolupráce do konca súťažného ročníka 2025/2026 sa s Ružomberkom dohodol aj stredopoliar Oliver Luterán. „Som šťastný, že klub prišiel s takýmto návrhom. Beriem to ako vyjadrenie spokojnosti s mojou doterajšou prácou. Som maximálne spokojný so svojou zápasovou vyťaženosťou,“ uviedol 21-ročný Luterán, ktorý má na svojom konte 41 zápasov vo Fortuna lige.

V prebiehajúcom ročníku zasiahol Luterán až do 9 duelov Ružomberka v rámci najvyššej slovenskej súťaže, z toho až v ôsmich prípadoch bol v základnej zostave. Okrem toho v tejto sezóne nastúpil aj do 4 zápasov v EKL.

Rodák z Kendíc je súčasťou Ružomberka od januára 2021, pričom v jeho drese doposiaľ nastúpil do 49 duelov v rámci všetkých súťaží. Stabilnou súčasťou základnej zostavy sa stal v uplynulom ročníku, keď si na svoje konto pripísal 29 štartov vo Fortuna lige.

Šesť posíl vicemajstra

V nedávno skončenom prestupovom období angažovali Liptáci až šesť nových hráčov. Vedľa skúseného Adama Moronga zo Serede získali Ružomberčania aj kvarteto perspektívnych mladých hráčov – Adama Tučného z Trenčína, Matúša Malého z Dunajskej Stredy, Gabriela Halabrína zo Senice a Marka Kelemena z druholigovej Artmedie Petržalka. Ako posledného angažovali Ružomberčania ofenzívneho stredopoliara Martina Chriena, ktorý si v jesennej časti sezóny 2016/2017 už oranžový dres obliekal.

Opačným smerom sa pobral Adam Brenkus, ktorý prestúpil do Zlatých Moraviec. Na rovnakú adresu zamieril na hosťovanie aj Timotej Múdry. Káder „Ruže“ opustil aj Peter Ďungel, ktorý ako voľný hráč posilnil konkurenčný Liptovský Mikuláš.

Oranžový dres si v tejto sezóne neobliekajú ani Jakub Tancík a Martin Rymarenko, ktorým sa skončilo ročné hosťovanie. Naopak, pod Čebraťom naďalej pôsobí záložník Filip Lichý, ktorý hosťuje v Liptove z majstrovského ŠK Slovan Bratislava.

Predĺženie zmlúv s trénermi a kľúčovými hráčmi

Pod Čebraťom naďalej pôsobia aj ružomberské stálice kapitán Ján Maslo, útočník Štefan Gereca záložník Matej Kochan. Okrem nich predĺžil zmluvu s Liptákmi aj 19-ročný brankár Tomáš Frühwald, ktorý podpísal kontrakt na 3 sezóny.

V Ružomberku pokračujú aj strojcovia strieborného úspechu, tréner Peter Struhár a asistent Peter Tomko, ktorí predĺžili zmluvy s aktuálnym vicemajstrom Slovenska o ďalší rok. Súčasťou ich kontraktu je aj ročná opcia.

Po náročnom období príde na rad reprezentačná prestávka

Ružomberčania majú za sebou už tretí zápas na vlastnom štadióne v priebehu necelých dvoch týždňov. Ostatný domáci duel ale zverencom Petra Struhára absolútne nevyšiel, keď po slabom výkone prehrali v severoslovenskom derby s MŠK Žilina 0:2. Žlto-zelení pritom rozhodli o svojom triumfe už v úvodnej 20-minútovke.

Ďalšia facka v lige. Ružomberčania padli doma proti Žiline

Posledný zápas pred reprezentačnou prestávkou odohrá „Ruža“ v stredu 14. septembra o 16:00 h, keď v rámci 3. kola Slovenského pohára nastúpi na pôde účastníka IV. ligy ŠK Javorník Makov. Následne čaká Liptákov dvojtýždňová pauza. Po prestávke odohrá aktuálny vicemajster najbližší ligový duel až v piatok 30. septembra, keď na domácom štadióne nastúpi proti nováčikovi zo Skalice.

Októbrový program otvoria futbalisti Ružomberka stretnutím na pôde nováčika, keď nastúpia proti Podbrezovej (7. 10.). Následne odohrajú „Struhárovci“ dva zápasy na domácom štadióne v rade. Najskôr privítajú Liptovský Mikuláš (15. 10.) a o týždeň neskôr Banskú Bystricu (22. 10). Októbrovú púť ukončia Liptáci v Trenčíne (29. 10.).

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som študentom žurnalistiky na Katolíckej univerzite v Ružomberku. Najradšej sa zaujímam o šport, fotografovanie prírody a dianie v Ružomberku.