Ďalšia facka v lige. Ružomberčania padli doma proti Žiline

Ružomberskí futbalisti prehrali druhý domáci zápas – tento raz proti Žiline. Foto: Rudolf Maškurica
Futbalisti MFK Ružomberok prehrali v piatok 9. augusta v rámci 10. kola Fortuna ligy na domácom trávniku s MŠK Žilina 0:2. O víťazstve „Šošonov“ rozhodol prvý polčas.

Do úvodnej šance zápasu sa dostal hostia zo Žiliny, keď v 4. minúte musel po strele Mysloviča zasahovať brankár Krajčírik. O tri minúty neskôr poslal Rusnák presný pas na Jambora, ktorý neváhal a otvoril skóre zápasu do poloprázdnej brány na 0:1.

V 17. minúte už hostia zvyšovali skóre, keď sa presadil hlavou osamotený Ďuriš – 0:2. „Do zápasu sme vstúpili celkom fajn, ale na začiatku sme urobili individuálne chyby,“ povedal na pozápasovej tlačovej konferencií lodivod domácich Peter Struhár.

Do náznakov ofenzívnych výpadov sa postupne začali dostávať aj ružomberskí futbalisti. V 42. minúte to skúšal Bobček na brankára Belka, no nepochodil. V závere prvého polčasu mohli navyšovať skóre hostia, no obranca Maslo bol na pravom mieste v pravej chvíli.

Bezpečný druhý polčas pre hostí

Druhý polčas sa už viac menej iba dohrával. Žilina sa pokúsila neinkasovať, pretože prípadný strelený gól na konte Ružomberka by znamenal veľký tlak. Opak však bol pravdou.

V 60. minúte pálil nebezpečne Kaprálik, no jeho strela skončila iba na Krajčírikovej pravej žrdi. O desať minút neskôr vyrazil Krajčírik aj Jibrilovu strelu. „V druhom polčase sme chceli niečo urobiť s výsledkom, dať kontaktný gól, ale musím pochváliť Žilinu, že nás nepustila do šancí,“ povedal k druhému polčasu lodivod MFK.

Do konca zápasu ružomberskí futbalisti gól nestrelili a zápas sa im zdramatizovať nepodarilo. Po Slovane si teda zo štadióna pod Čebraťom odnáša tri body aj MŠK Žilina.

Tréner Struhár pomenoval chyby

Žilina podľa trénera Struhára využila zefektívnila takmer všetko. „Musím povedať, že Žilina bola efektívna v tom, že trestala naše chyby a išla do dvojgólového vedenia. Nemali sme ale dostatočné množstvo odrazených lôpt,“  povedal sklamane.

Ružomberskí futbalisti sa len veľmi ťažko dostávali do šancí. „Musím povedať, že sme nemali veľa striel na bránu a tým pádom musím zagratulovať súperovi, že Žilina tu dnes zaslúžene vyhrala,“ dodal Struhár.

Najbližší zápas odohrajú ružomberskí futbalisti v stredu 14. septembra v pohárovom zápase proti ŠK Javorník Makov. Do ligového kolotoča sa vracajú o tri týždne v zápase proti Skalici, ktorý sa odohrá v piatok 30. septembra. Úvodný výkop zápasu je naplánovaný na 17:30 h.

Fortuna liga – 10. kolo

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 0:2 (0:2)

Góly: 7. Jambor, 17. Ďuriš. Žlté karty: 35. Tučný, 38. Bobček, 74. Regáli, 83. Madleňák – 37. Stojchevski, 75. Rusnák, 78. Leitner, 90. Kopas. Rozhodovali: Kružliak – Pozor, Weiss. Diváci: 1671.

MFK Ružomberok: Krajčírik – Fabiš, Maslo, Madleňák – Lichý, Mojžiš, Malý (46. Chrien), Tučný (62. Macejko) – Bobček (62. Halabrín), Gerec (70. Kelemen), Regáli (85. Dopater).

MŠK Žilina: Ľ. Belko – Rusnák, Leitner, Stojchevski, Bari – Kopas – Myslovič, Gidi (80. Iľko) – Kaprálik (90. Galčík), Jambor (73. Jibril), Ďuriš.