Kultúrne leto ukončili ružomberskí folkloristi spevom a tancom

V nedeľu 29. augusta sa v ružomberskej synagóge uskutočnil koncert Folklórneho súboru Liptov, ktorým vyvrcholilo podujatie Leto u Hýroša. 

Počas letných mesiacov pozýval Ružomberok za kultúrou do Hýrošovho parku. Na svoje si prišli milovníci kníh, hudby aj tanca. Poslednú prázdninovú nedeľu napokon skončilo Leto u Hýroša v Synagóge. S mnohými podujatiami, ktoré zastrešovalo kultúrne leto sa svojím vystúpením rozlúčili ružomberskí folkloristi.

Pomocnú ruku s organizovaním Leta u Hýroša podali aj Liptovské múzeum, Galéria Ľudovíta Fullu, Mestská knižnica, Kultúrny Dom Andreja Hlinku či Ateliér vo vile.

Počas podujatia im preto primátor mesta Igor Čombor odovzdal čestné diplomy. ,,Podarilo sa nám pripraviť viac ako 80 podujatí rôzneho charakteru. Do budúcich rokov máme veľa plánov, jedným z nich je aj otvorenie Mestskej galérie, kde by sa predstavovali umelci žijúci v Ružomberku, tí, ktorí v meste pôsobili, ale napokon aj umelci z celého Slovenska,” hovoril o plánoch mesta Igor Čombor.

Počas vystúpenia boli po stenách synagógy umiestnené dve veľké obrazovky, na ktorých sa vymieňali tváre dolnoliptákov, ktorí sa zúčastnili kultúrneho leta v Hýrošovom parku.

Fotogaléria:

 

Titulná fotografia: Folklórny súbor Liptov počas predstavenia. Foto: Anna Zábojníková

Podporte kvalitný nezávislý obsah

Budeme vdační, ak nás podporíte kúpou dobrovoľného predplatného. Ďakujeme.

Podporiť

Som vyštudovaná žurnalistka. Počas štúdia som pracovala pre regionálne noviny, kde som písala o kultúrno-spoločenskom dianí na Považí. Mám za sebou stáž pre portál aktuality.sk. Zaujímam sa o históriu, kultúru a problémy bežných ľudí z okolia Ružomberka. V RK Magazíne som zástupkyňa šéfredaktorka a web editorka portálu rkmagazin.sk.