Kultúrny dom v Štiavničke má novú strechu

Kultúrny dom v Štiavničke. Foto: MAS Dolný Liptov

Poškodený objekt zrekonštruovali za takmer 13-tisíc eur.

Obec Štiavnička je jednou z členských obcí Miestnej akčnej skupiny (MAS) Dolný Liptov. Keď búrky a zatekajúca strecha poškodili miestny kultúrny dom, prostriedky na rekonštrukciu našla obec práve v MAS Dolný Liptov. Kultúrny dom v Štiavničke je využívanou budovou, v ktorom sa pravidelne konajú stužkové slávnosti, svadby, ale aj menšie podujatia, oslavy a v tomto čase aj predvianočné posedenia.

Podľa slov bývalého starostu obce Ladislava Zvaru, si Kultúrny dom prešiel ťažkým obdobím v roku 2019. Zhodou viacerých okolností sa pri silnej búrke poškodila strecha a zatekaním utrpela aj podlaha v kultúrnom dome.

V opravách plánujú pokračovať

Vymeniť lepenkový povrch strechy bolo len jedným z bodov programu. Popri rekonštrukcii sa zaizolovali bočné steny, vymenili bleskozvody a odkvapové zvody na celej budove. Spoluprácu s MAS Dolný Liptov v obci vítajú. V čase poškodenia Kultúrneho domu bola vyhlásená výzva, do ktorej sa dalo zapojiť a žiadať prostriedky aj na takýto účel. V obci vtedy nezaváhali a v súčasnosti môžu pokračovať v užívaní Kultúrneho domu.

Aktuálne sa obec chystá v opravách pokračovať. Podľa plánov novej starostky Štiavničky Beaty Rázgovej čakajú Kultúrny dom ďalšie úpravy. V blízkej dobe chcú prerobiť vstup do budovy a zmeniť ho na bezbariérový. V pláne je tiež zateplenie budovy, ktorým získa celá budova nový šat. Pri úpravách plánujú opäť spolupracovať s MAS Dolný Liptov a zapojiť sa do výzvy, ktorá je na tento typ úprav práve vyhlásená.

Projekt bol podporený vo výške 12 967,50 eur a príspevok bol poskytnutý zo zdrojov Európskej únie v rámci iniciatívy LEADER a štátneho rozpočtu. Spolufinancovanie obce predstavovalo 648,38 eur.

Fotogaléria

Zdroj: Tlačová správa MAS Dolný Liptov

RK MAGAZÍN je nezávislý spravodajský portál, ktorý informuje o aktuálnom dianí v meste a okrese Ružomberok. Súkromné vydavateľstvo R PRESS vydávalo do konca roka 2022 aj mesačník RK MAGAZÍN, ktorý vychádzal v tlačenej podobe. Ponúkal čítanie magazínového typu o ľuďoch, udalostiach a zaujímavostiach v regióne dolného Liptova. Väčšinu článkov nájdete aj na webe rkmagazin.sk.